ben bu sigarayı nasıl bırakabilirim ?

şimdi ben 25 yaşındayım.

günde 1.5 paket sigara içiyorum. içtiğim sigara 5.5 tl. 5.5 x 1.5 = 8.25

ayda yuvarlak hesap 250 tl sigaraya para veriyorum. yani kazandıgım paranın 6'da 1'i. şu an düşündüm ve son zamdan sonra benim bunu bırakmam gerektiğine karar verdim.

ben bunu nasıl bırakırım arkadaş. bana kimse tak diye bırakacaksın demesin. asabi bi adamım. sigara içmediğimde daha fena oluyorum.

ne yapmam gerek ? bi yol yordam gösterin bana

sigara birakma merkezlerinden birine basvur? www.havanikoru.org.tr

  • fader  (17.10.11 01:11:09)
bunu izle:
video.google.com

bunu da oku:
www.hicrandergisi.com

dertsiz tasasiz bedavaya birakacaksin... kolay gele...
  • les  (17.10.11 01:15:09)
@jugador belki ben para konusundan senden daha hassasım ve bana dokunuyor para. göreceli bir kavram bu

  • siypancak  (17.10.11 01:15:11)
yavaş yavaş başladın yavaş yavaş bırak.
iki sigara arası min 2 saat kuralı koy, anlayacaksın ne kadar azalattığını.
kuralı koy ama
  • radikalherif  (17.10.11 01:27:50)
ben başta sağlığımı ve paramı düşünerekten bıraktım, 10 ay olmuş vallahi dile kolay. daha önce de defalarca bırakmayı denemiştim. sonuncusunun farkı ise; gerçekten bırakmak istememdi. diğerlerinde de gerçekten istediğimi sanıyordum ama bu kararlılığa vardıktan sonra onların tamamen birer bırakma denemesi olduğunu farkettim. ne yapman gerek bilmiyorum, ben pat diye bıraktım. ama sinir stres olmuyorsun onu diyebilirim. belki bir iki gün. bir de kilo muhabbeti var nasıl bir ilişkisi var ben de çözemedim ama bıraktıktan sonra kilo almıştım epeyce.

bence bu işi başarırsın, istersen.
  • jamiro  (17.10.11 01:34:26)
kisisel algilamayin lütfen bunu.

kimse bahane aramasin "ben asabi adamim agbii" diye.

bugun bi check up yaptirsaniz ve bi sigara daha icerseniz ölecek olsaniz nasil birakiyorsaniz öyle birakicaksiniz.

kilo verememek gibi bu,bahaneler arkasina siginmayin.

irade isi bu,aliskanlik isi,ben birakamiyorum yok,ben iradeli degilim,ben yapamiyorum var varsa.

birakicaksaniz birakin su anda,yoksa sürekli baska bir neden ve dogru zaman ariicaksiniz tüm hayat boyu.

öldürmeyin kendinizi!!
  • serabetan  (17.10.11 02:13:38)
kendine bir uğraş bulmalısın bence ben günde yarım paket sigara içerdim son zamanlarda çok fazla şeyle meşgulüm aklıma bile gelmiyor sigara içmek

  • traxes  (17.10.11 02:29:14)
sarma sigara, tütüne geç. böylece tasarruf etmeye başlayabilirsin. bırakana kadar en ucuz çözüm.

  • emrag  (17.10.11 05:31:13 ~ 05:31:44)