Akvaryumda Korkulu Dakikalar

şu an akvaryumumumda 2 adet zebra, 2 adet çöpçü, 1 ader sarı prenses ve cinsini bilmediğim 2 adet pembe balık var. 4 adet de deniz kabuğu var dekor için.

iki deniz kabuğu, iki zebra tarafından parsellenmiş durumda, hiç çıkmıyorlar içinden, ev bellediler. sarı prenses de diğer kabuğun alt tarafından hiç çıkmıyor. pembeler ve çöpçüler ise, diğer kabuğun arka tarafında göt göte duruyorlar. oldukça sıkışık pzosiyondalar ve tamamen hareketsizler. ince bir sopayla dürteyim diyorum bunları, hemen hareketlenip kaçıyorlar fakat zebralar yerlerinden çıkıp bunları dakikalarca kovalıyorlar. 30 saniye sonra bu 4 balık yine o daracık mekanda göt göte giriyorlar. ne zaman oradan çıksalar zebralar yerlerinden çıkıp kovalıyorlar. ali kıran baş kesenlik yapıyorlar kısaca.

çok üzülüyorum bu 4 balığa. korkudan büzüşmüşler herhalde. sarı prenses ise etliye sütlüye karışmıyor takılıyor tek başına.

ne yapılabilir ki?

sorun cikartan baliklari ayirmak mantikli bir cozum gibi geliyor sanki.

bir bardagin icine koyup akvaryumun yaninda birkac gun beklet. akillari baslarina gelsin keratalarin.
  • emfuzi  (16.10.11 01:00:13)
(git: )www.akvaryum.com
burdan daha net cevaplar alabilirsiniz!

  • ferop  (16.10.11 01:31:51)
zebra saldırgan balıktır panpa. o balıkları ayırmazsan öldürebilirler diğerlerini. çöpçüler genel olarak ortalıkta takılmayı sevmezler, ki zebralar çok bir şey yapamaz onlara. istersen akvaryuma bitki al biraz. ortam karmaşık olsun, hayvanlara saklanacak yer çıksın. bir de balıkları dürtme pek.

  • sndnzr  (16.10.11 01:54:28)