hangisini alayım?

merhaba millet,

tripod alacağım ama kararsız kaldım. hangisini alayım?

1.www.bimeks.com.tr
2.www.hepsiburada.com

1 numara daha kaliteli göründü bana ama bilmiyorum...

notedit: 2,5 kiloluk bir dürbünle gökyüzü gözlemi için alıyorum tripodu. tam açık haliyle 160 cm olan ve orta fiyatlı, kaliteli,bir tripod biliyorsanız hiç durmayın, önerin tabi...

makinen ne . ben mediamarktdan sony aldım. çok memnunum. (amatör işler için) video tripod olduğu için yatay hareketi çok iyi (pan) kesinlikle öneririm. bimekstekini aldıktan sonra görmüştüm. çok hafif. o yüzden en açık halinde çok titriyor. (makine 550d) sony sadece açık havada bazen titriyor. bak şu videoyu sony ile çektim. (tam açık hali ile)
ayperiugur.com

  • ben smyrna  (15.10.11 20:15:00)
mm da tek model var. istersen yarın yazarım modelini. netten inceleme videosu izlersin. evde değilim.
2.yi alma.
bu arada sony 179 tl idi.manfrottoların 250den başladığını göz önüne alırsak :)
  • ben smyrna  (15.10.11 20:16:18)
duyuruya 2 saattir giremiyorum :S..

video güzelmiş.:) ama ben fotoğraf makinesi değil 34 cm boyunda ve tripod kullanmayı gerektiren dev bir dürbün için alacağım tripodu; www.hizlial.com
aslında fotoğraf makinesi için aldığım sanılacak diye bir yandan şüpheye düştüm ama sadece bu ucuz amatör tripodların kalitesi hakkında yorum alabilmek için sordum. boyum da 1.80 olunca, 10 cm çok önemli midir tripodlarda falan gibisinden bir sorayım dedim...

dediğin sony'nin boyu kaç cm bir de 3 yönde hareket imkanı var mı?
  • kisa bisey olsun istemistim  (15.10.11 22:13:44 ~ 22:40:12)