Kırık parmak tespiti

lütfen "kırık olsa duramazsın" demeyin :) yarım saat önce halı sahada parmaklarımın ikisine dikine top geldi, inanılmaz şiştiler vekıvramıyorum parmakları, kırık olabilir mi

parmak uçlarını oynatabiliyor musun. kesin çözüm röntgen

  • efruz  (12.10.11 23:47:35)
olabilir. annem parmağını kırdığını 2 gün sonra anlamıştı. şiş ve ağrılıydı. bildiklerim bu kadar.

  • minguinho  (12.10.11 23:48:16)
Kırık değil emin ol.

www.itusozluk.com

Ekşi sözlükte de başlığı vardı ama bulamadım.

Birkaç hafta içinde geçer merak etme. Parmağını bükmek için de çabalama boşuna.
  • trinitrotoluen  (12.10.11 23:54:38 ~ 23:55:36)
eklem kırığı da olabilir...

  • udi  (12.10.11 23:54:47)
tam eklem yerinde de morluk var ha hayırlısı

  • kamilinsan  (13.10.11 00:01:56)
morluk varsa doktor !!! acil her morluk normal olmayabilir iç kanama bile olabilir o bölgede büyük bi tehlike olmadan baktırın

  • Blueyes  (13.10.11 00:07:39)
Bir doktora git röntgen çeksin ve sargıya alsın. Bir de tam iyileşmeden mümkün mertebe darbe almamaya çalış o parmaklara. Benim başıma geldi bir parmağım diğer elde ki benzerine göre daha şiş yıllardır

  • skywalkeremre  (13.10.11 00:24:05)
kırık olsa duramazsın. asşdfkls

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (13.10.11 01:41:58)
Arkadaşım topu uzaklaştırmak için hamle yaptı, ben şut çekmek için hamle yaptım, top çim sahadaki tümsekten sekti, son sürat birbirimizin ayakları tokuştu.

Sonuç : sağ ayak başparmağımda kıvrandıran bir acı ve nurtopu gibi bir çatlak
  • kimlanbu  (13.10.11 09:17:24)
morluk varsa kırık olma ihtimali yüksek.
bir de rontgen çektirirken parmakları tek tek çektirin. yukardan ve yandan çekip bişi yok dedikleri ayagımda 3 parmağım kırık çıktı.

  • 65 derece  (13.10.11 15:31:33)