ufo vs klima

hangisi daha uygundur fatura anlamında. bu arada hafta içi en fazla 4-5 saat kullanıcam bu aletlerden birini. hafta sonu da eh işte ısınana kadar. çok üşüyen biri değilim. ama hasta da olmayalım, gerek yok.

il söylesen :)yada ben sole anltııyım dış havanın 5 derecenin altına düştüğü sıcaklıklarda kesinlikle ufo daha iyi ama 10 derece üstünde bir dış hava sıcaklığı var ise klimanın verim oranı (COP ) denir 3 katına kadar çıkar 5-10 derece arası ufo ile klima arasında fark olmaz mahal izolasyonlu ise gene klima daha iyidir.

Edit klimanın kalite ve büyüklüğüne göre o 5 -10 derecelik fark 0 ila 5 derece arasınada inebilir fakat
  • Blueyes  (12.10.11 13:24:17 ~ 13:25:30)
Bende merak ediyorum egedeyim yaklaşık olarak 15m2'lik odamda iki tarafı açık cephe ön tarafafı direkt denize bakan taraf olarak izolasyon filan yok camlar pen değil çift cam değil ama duvarlar kalın ve kaliteli nem rutubet yok balıkesir ayvalık cundadayım odamda 7000btu arçellik klimam var bu kış bunu kullansam yeter mi ve fatura çok fena mı girer ufo ve benzeri ürünlere göre saygılar sevgiler...

  • zekicalik  (12.10.11 13:37:17)
rüzgar girmesin içeri cam kenarlarına izole çek yeter cunda o kadar soğuk olmaz

  • Blueyes  (12.10.11 14:04:39)
insanların yaptığı en büyük hata ısıtmadır yazın serinlemek için vantilator önüne geçer gibi yüzünüze su vurur gibi ısıtma yapilmaz soğuk havanın girdiği yer ısıtılmalıdır petekler nasıl ki cam altın da duruyor en başta soğuk camdan girdiği içindir sobanın karşısına geçerseniz en soğuk yer sırtınızdır :) o yüzden ilk etapta izolasyondur sonra izolesi en zayıf mahalin ısıtılmasıdır

  • Blueyes  (12.10.11 14:09:38)