konuşma bozukluğu

selam duyurucular
sorunum konuşurken s ve z harflerini yanlış söylüyorum veya yutuyorum ama bu her zaman olmuyor bazen oluyor.zamanında normal şartlarda büyük bi sorun olmasa da ne diosun yaa anlayamıyorum diyip 5-6 kere tekrarlatan sığırlarla karşılaşınca sinir oluyorsunuz.Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

not:aman tedavi merkezi tarzı bişey demeyin uğraşılacak iş deil kendim neler yapabilirim onu soruyorum

afazi olabilir mi?

  • hollowlife  (10.10.11 21:55:06)
ızzzzzz ısssssssss şşşşşşııı diye bi egzersiz vardır düzenli olarak hergün 5 dk yapmalısınız

  • daimolsunaşkımız  (10.10.11 21:57:08 ~ 21:57:30)
@hollowlife
ilk defa senden duydum.şimdi okudum internetten ayrıntılarını kesinlikle afazi değil

@daimolsunaşkımız
yaw onların pek faydası olmadı bana.zamanında denemiştim.ızz ıss yaparken baya tükürmeye başlıyorum.normalde de konuşurken istemdışı tükürürüm.daha garantili bi çözümü var mıdır?
  • amusan  (10.10.11 22:33:31)
içinde z ve s harflerinin bolca bulunduğu metinleri sıkılmadan okuycaksınız, üstüne basa basa dil bazı harfleri çıkarmakta tembeldir ama, sizin sorun sanırım harfleri çıkaramamakla ilgili değil . Hızlı konuşuyorsanız da böyle bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz var.

  • daimolsunaşkımız  (11.10.11 00:48:17 ~ 00:51:01)
oke deniyim o zaman dediğini.teşekkürler

  • amusan  (11.10.11 00:50:12)