matematik mezunu işsizlik sorunu

Eşim mateamtik mezunu ve kariyerini öğretmen olmak üzere çizmişti. ancak şimdi formasyonlar için hayvan gibi mezunuiyet ortalamaları gerektiğinden önü tıkanmış durumda. dershane öğretmenliğini de istemiyoruz.

dediğim gibi kariyerini öğretmenlik üzerine çizmişti, o yüzden bilgisayar bilgisi standart durumda.

şimdi nasıl bir kariyer oluşturabiliriz sizce? bizim düşüncemiz bir yönetim ve organizasyon ile ilgili sertifika alıp özel şirketlere başvurması yönünde?

ikinci düşüncemiz ise kpss ile memur olmak.

fikirlerinizi bekliyorum. fikirleriniz gerçekten önemlidir.

bankacılık düşünmez mi ki hiç? lan bölümümü kabul etseler de bankacı olsaydım diye kafamı duvarlara çok vurmuşluğum var..

  • in vino veritas  (09.10.11 19:58:44)
istatistik sertifikası ya da yüksek lisansı ya da benzeri bir şeyi yapıp özel sektöre atılabilir.

  • santiago nasar  (09.10.11 20:01:01)
özel sektörde, şirketlerde vb. çalışan bir sürü matematik mezunu var. önleri de oldukça açık.

  • microfiction  (09.10.11 20:18:18)
kpss memurluğu ya da özel ders derim ben.

  • sndnzr  (09.10.11 21:03:37)
devlet planlama teşkilatı, maliye ve disk'te matematik mezunlarının başvurabileceği kadrolar var.. ingilizcesi falan da sağlamsa iyi kadrolara yerleşir.

  • toshiro  (09.10.11 23:13:25)