[]

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı

mühendislik yönetimi (mem) yapmak boş iş midir? infosunu okuduğum çoğu yerden bu izlenimi aldım. herkes gibi illa mba mı yapmalı mühendislikten mezun olduktan sonra? etrafınızda yapan oldu mu hiç?
 
Kayda değer MBA programları 4-5 yıl iş tecrübesi ister. Bu yüzden mezun olur olmaz başlayamazsınız.

Yönetim (management) programlarının mantığı da budur aslında. Mezun olduktan sonra birkaç sene çalışırsınız, yani mesleğinizi yaparsınız, sonra bir management programına yazılırsınız. Bu MBA olur, Engineering Management olur farketmez. Burada size gösterdikleri aslında çalışırkenn gördüğünüz birçok olayın teorisi olduğu. Genelde yeni bir şey öğrenmezsiniz ama sınıf iyiyse tabii vizyonunuz çok ilerler. Eğitimi tamamladıktan sonra ise profosyonel hayatınıza yönetici olarak devam edersiniz. Burada anahtar iyi bir okuldan mezun olmak. Sonuçta her şey marka, etiket. Yönetici arayan şirketler genelde headhunter denilen kişilere/firmalara başvuruyor. Böyle bir sorumluluk üstlenen kişiler ise ilk etapta iyi okuldan mezun olan kişilerle iletişim kuruyor. Tabii sonrası size kalmış, mülakatta her şey olabilir.
  • wrangle  (09.10.11 03:12:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.