Heves gemlemek

İhtiyacınız olmayan ama sevdiğiniz, tutkunu olduğunuz, ucuz olmayan ama alırsanız sizi zora sokmayacak bir nesne olsun. Benim için her cins gözlük oluyor bu.
Böyle bir şeyi almak isteseniz kendinizi engellemek için argümanınız ne olurdu? Somali'de insanlar açlıktan ölüyo, Allah/karma/uçan spagetti canavarı sormaz mı? Ya da dünyaya bir kez geliyoruz al gitsin canım. Yahut basit yaşa ki başkaları da var olabilsin ve niceleri?
Sizin için?

al gitsin hacı, dünya kimseye kalmayacak. gözlük dediğin nedir. 1242213 tane ayakkabısı olan insanlar var.

  • gereksiz insan  (07.10.11 21:08:52)
bertrand russell mantığıyla şunu derdim kendime:
eğer ben o gözlüğü alırsam birilerine para kazandırmış olacağım. sonuç olarak da birilerinin ihtiyacını karşılamış olacağım. evet, belki gözlüğü aldığım kişi açlıktan ölmek üzere değildir. belki çok da varlıklı birisidir ama her halükarda onun da kazandığı parayı harcayacak bir yeri olacak.
muhtemelen o gözlüğü alacağım para ile gözlüğü almazsam, gidip onu açlıktan ölen insanlara mani olmak için kullanmayacağımı da bilirim. ihtiyaç duyduğum daha önemli bir şey yoksa ve gözlüğü almakla kendime gerçek bir mutluluk sağlayabileceksem o gözlüğü alırdım.
  • relief  (07.10.11 21:10:19)
farz et ki aldım. bunu derim kendime.

  • benaslinda  (07.10.11 21:11:41)
Yahu lütfen cevapları size alsam mı diye soruyormuşum gibi cevaplamaktan vazgeçin abiler ablalar. Burda araştırmacı gazetecilik yapıyorum halbuse.

  • yarmasimo  (07.10.11 21:12:23)
ben: şu an buna ihtiyacım var mı?
ben: hmm yok
ben: o zaman sktret başka zaman alırım.
  • anestezik  (07.10.11 21:40:17)
- almazsam bana ne zararı olur? onsuz yaşayabilir miyim?
- bi zararı olmaz. yaşayabilirim. bu parayı harcamış gibi düşünüp kötü günlerde kullanmak üzere saklayım en iyisi. aferim bana

  • hyu  (07.10.11 21:47:51)