Medieval 2 Total War

zamanında korsanını indirip oynamıştım, oyunun dosyalarından birinin içeriği değiştirip türkleri açabilmiştim. şimdi orjinalini yükledim vs, dosya değişimi olmuyor, ilk verdiği 5 ülkeden biriyle oyunu bitirmek gerekiyor. sıkılıyorum aga, nasıl türkler açılıyor bu oyunun orjinalinde ?

easy easy de al ingiltereyi kısa bitirme (short) durumunu seç. hemen bitirirsin. hem bıkmadın mı türklerden katoliklerde papa faktörü var işler iyice kızışıyor. işkoçyayı alıp brave heart gibi gezinmekte var.

  • nedendir bilinmez  (05.10.11 19:33:20)
googledan arat medieval 2 türklerle oynama yaz tonla şey çıkıyor.

  • efrasiyab87  (05.10.11 19:57:09)
dur ben yardım etcem sana şimdi. 5 dakika bekle, üşendim.

edit:

önce şuraya git;

C:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

descr_strat.txt diye bir şey olacak. ilk önce bunun yedeğini al. sonra onu aç. eğer tanımlanmamışsa dosya "not defteri" ile aç.

daha ikinci satırda campain diye bir şey yazıyor. onun altına copy paste yapabilirsin;

playable
england
france
hre
spain
venice
sicily
milan
scotland
byzantium
russia
moors
turks
egypt
denmark
portugal
poland
hungary
end
unlockable

end
nonplayable
papal_states
aztecs
mongols
timurids
slave
end

-yada direkt turks'u nonplayable'dan sil, playable'a yaz.

ayrıca dosya değişimi niye olmasın olur, benim de orjinal.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (05.10.11 22:14:52 ~ 22:19:41)
@hayley williams ile evlenecek genc

bu yöntemle papal_states
aztecs
mongols
timurids
slave gibi milletler ile oynayabilir miyiz peki?
  • nedendir bilinmez  (05.10.11 22:26:31)
hayır onlarla oynamak için bu yöntem yeterli değil diye biliyorum ancak çok küçük bir mod vasıtasıyla olabilir. bulup gelicem.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (05.10.11 23:16:50)
hep papa ile oynamak istemişimdir.

  • nedendir bilinmez  (05.10.11 23:21:47)
www.twcenter.net

yalnız bu mod için kingdoms'a sahip olman gerekiyor. papalık, rebel, aztekler, timur ve moğollar açık.

modu yüklemek için indirdiğin dosyayı çalıştırman yeterli. kendisi masaüstüne kısayol atayacak.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (06.10.11 00:35:32 ~ 00:36:59)
eğer indirersen oynamak için de iki yol var;

single player - grand campaign: burada papa ve rebel açık.

single player - custom campaigns - alternate grand campaign: tüm ülkeler açık, timür ve moğolları seçsen bile o kadar ordusu yok tabi.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (06.10.11 00:39:35)
merhaba beyler, yeni bakma fırsatı buldum da;

@ hayley williams ile evlenecek genc

bu dediğin yöntemi ben korsanını indirdiğimde denemiştim, orda olmuştu ama işte kırk yılın başında "orjinal alayım" dedim, onda da dosya içeriğini değiştirmeme izin vermiyor diye playable olarak değiştiremiyorum malesef, ve soru da burda patlak verdi zaten.

@ nedendir bilinmez

moğol-timur gelmeden oyundan zevk alamadığımı farkettim ya, kutsal romayla oynayayım bi dedim bitirmek için geçenlerde, içimi sıktı o kadar da kargaşa çıkarmıştım halbuki orta avrupada.
  • akatreil  (06.10.11 15:11:58)
bak şöyle olabilir. şimdi dosyayı copy paste diyip masaüstüne at. orada dediğim değişiklikleri yapıp tekrar eski yerine yapıştır.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (06.10.11 16:49:19)
evet şimdi oldu, atlı okçular gözümde tütüyormuş meğersem, sağolun.

  • akatreil  (08.10.11 19:23:47)