enn popüler bilgisayar oyunları

en popüler bilgisayar oyunlarına (ilk çıkanlar daha makbül pikselli pikselliler falan, ateri oyunları gibi.) bu oyunların konuları, karakterleri ve amaçlarına ulaşmam lazım.

ps: bu oyunlar bilgisayar, futbol dövüş karete gibi değil, maceraperest, serüvenli ve iyilik için savaşan, ve en bilindik karakterlerin, oyunların olması önemlidir. sokaktan geçen veletler dahi bilir dediğiniz ve bu kriterlere uyan oyunlar mesela..

ps2: bu konuda çok cahilim. sokaktan geçen velet kadar dahi bilgim yok :(

ilk prince of persia'lar, commander keen serisi, bullfrog firmasının oyunları, daha çok vardır da aklıma gelmedi gece gece. :)

  • ozzpwnz  (04.10.11 01:17:41)
ya evet ama süper mario nun dışında neleri var inan hiç bilmiyorum onun :)) biraz bilgi edinmem lazım. çok teşekkürler bu arada ozzpwnz, prince of persia'yı hatırladım görünce.. Ancak bir de ispanyayla bağdaştırmam lazım bu oyunu.. biliyorum saçma ama herneyse :) bana daha çok örnek lazım tabi..

  • zoyee  (04.10.11 01:31:24)
pokemon, zelda, metroid de bu listeye girebilir bence.

  • passion rules the game  (04.10.11 01:34:04)
alaaddin var, dangerous dave var, jazz jackrabbit var, hearts of darkness var. özellikle hearts of darkness ile jj'in hastasıydım ya. ne günlerdi. :)

hatırladıkça eklemeye devam ederim. ;)

ekleme; tomb raider var yahu.
ekleme2; prehistorik de var.
  • ozzpwnz  (04.10.11 01:39:57 ~ 01:43:17)
duke nukem, solid snake, max payne var.

bir de, tam tanıma uygun değil ama, gönüllerin şampiyonu ukyo tachibana var.
  • resistance is futile  (04.10.11 02:15:11)
sanitarium var
grim fandango var "hey im manny calavera"

  • miucee  (04.10.11 07:52:20)
syndicate..

ulan ne oyundu beee..
  • aboutablank  (04.10.11 10:14:21)