tv'de marka söylemek neden yasak?

1- rtük mü kızıyor?
2- yayıncı, "para almadık. bedava reklam yapmayalım" mı diyor?
3- yoksa gizli reklam sanılır, rtük, vergi dairesi falan peşimize düşer diye yayıncılar otokontrol mü yapıyor?

tek derdim bu kaldı. bi sorayım dedim bilenlere.

bedava reklam yapmama olayı sanırım. parasını bastıran veya sponsor olan çatır çatır yapıyor reklamını mantıklı düşününce..

  • in vino veritas  (02.10.11 21:05:50)
eskiden öyle bir şey vardı. bir kaç ay önce kaldırdılar. dizilerde, elinde kola şişesiyle adamlar dolanıyordu. tekrar eski haline getirmedilerse, parasını almadığı reklamı yapmamak içindir.

la o değil de, şimdi televizyonda çizi, etipuf reklamı filan görsem ne olur ki? subliminal reklam yapmıyorlarsa tabii.
  • hollowlife  (02.10.11 21:11:24)
amerikan şovlarında falan negüzel yeri gelince reklam yapıyorlar, yeri gelince markayı itin götüne sokuyorlar. bizde aman marka söylemeyelim, aman isim vermeyelim. sinir oluyorum valla.

  • hububrad  (02.10.11 21:15:18)
para almadık, bedava reklam yapmayalım.

böyle sikko sikko düşüncelere de anca bizde olur zaten. ulan insanlar onu duyunca, "aha ! sunucu şahin k sucukları dedi ! hemen yarın alıp yemeliyim! " mi diyor sanki ?
  • Kamyoncunun vitesi  (02.10.11 21:25:05)
Arabaların logosunu da siliyorlar. En saçması o.

  • shell  (02.10.11 21:30:34)
Bildiğim kadarıyla haksız rekabetin önüne geçmek için.

  • nukleer fasist  (02.10.11 21:43:25)
En buyuk sebebi 3
birde ben bu dizide sanal reklam yapicam demesi lazim
alelade de her reklami sokamazsin
bi ara coca cola reklami yaparlardi genis ailede
onlar rtuk kontrolunde
  • beyninin üstüne oturan yazar v2  (02.10.11 22:11:06)
  • jackofalltrades  (02.10.11 22:37:31)
3. RTÜK peşimize düşer

  • michael_knight  (02.10.11 22:44:13)
@ hububrad, +1

@ Kamyoncunun vitesi, +1

@ shell, +1
  • ahmetdursun  (02.10.11 23:35:55)
tamamen üç. hatta programı yapan kişiler oldukça zorlanıyolar o konuda, çok sınırlayıcı bir şey çünkü.

  • Dağlarca  (03.10.11 14:41:15)