[]

kurban bayramı planı

Fikirlerinize danışayım dedim,

Kurban bayramı için plan yapayım dedim, tek kişilik, turlara falan baktım fikir vermesi açısından. Dubrovnik ön plandaydı, dedim turlar pahalıdır falan, uçak biletlerine baktım, en ucuz uçak bileti (skyscanner, edreams vs bakıldı) 800 liradan başlıyor, ets nin turlarında ise tek kişilik bir plan 3 gece 4 gün falan 1000 lira, yani bu durumda sanırım çok daha mantıklı oluyor, çünkü ucuz uçaklar 10 saatte falan uçuruyormuş, öyle gösteriyor.

1000 lira sırf oradaki tura verdikten sonra, bir de bunun yemeği, gezmesi falan var, sanırım bu iş bana 2000 liradan aşağıya patlamayacak gibi geldi. Dubrovnikten tırstım.

Bunların dışında Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Rusya, Ukrayna falan var. Buralara gördüğüm kadarıyla turlar yok, ama uçak biletleri fiyatlarına da bakmadım. Amaç kültürü gezip görmekten çok, gece hayatı, insanlar, alkol 3 leminde bir tatil geçirmek. Konaklamayı da, ya couchsurfingden, ya da hostel, ya da kampanyası olan otellerden birinde yapacam. Moskovanın hayvan gibi pahalı olduğunu duydum. Pasaport alacam bir tane, vize istenmeyecek falan. Fiyatları da Avrupadaki Polonya gibi bizle denk ya da ucuz olacak.

Bu şartlara göre, diğer ülkeler içinden hangisini tavsiye edebilirsiniz acaba?

 
Bosna, Hırvatistan ve Kosova da vize istemiyor. Şimdi nasıldır bilmiyorum ama, birkaç yıl önce uçak biletleri ucuz diyildi. Bosna'ya Makedonya'ya turlar olması gerek, ama bu bayramda var mı bilmem. Bosna-Kosova-Makedonya gezisi güzel olur bence. Bosna'da hostelde, giderseniz Dubrovnik'de güzel bir motel/pansiyonda kalabilirsiniz.

Rusya'ya gelince: Moskova gerçekten pahalı, abartıldığını düşünüyorduk ama gittik gördük. Moskova'da 2 gün yeter. Petersburg'da 3-4 gün... Bu iki şehrin ortasında yer alan Novgorod adlı kasabayı da gitmişken görmek fena olmaz. Bence 3-4 günlüğüne gidecekseniz Rusya için yetmez. Ancak birer gün kalırsınız buralarda, fazla bişiy anlayamadan dönersiniz. Bu üç yerde de hostellerde uygun fiyatla konaklayabilirsiniz.
  • tedirginlik hucresi  (02.10.11 15:57:21) 
Makedonya vize istemiyor ve pegasus üsküp uçuşlarına başladı. fiyatları gayet makul. üsküp'ten de kosova falan çok yakın, geçebilirsin 1-2 günlüğüne. ben iki hafta önce gittim, gerçekten görülmesi gereken yerler arasında düşünüyorum. makedonya ekonomisi çok kötü durumda olduğu için yeme-içme bayağı uygun. ohrid ve struga'yı da gidersen mutlaka görmelisin.


  • winstoncash  (02.10.11 19:11:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.