Üniversite sigorta yapıyor mu?

Bu sene üniversiteye başladım, öğrenci statüsünde olduğum için sigorta sahibi olabiliyor muyum sağlık için falan? Nedir ne değildir? hiç anlamadığım konular.

hayır yapmıyo. ama okulun icinde saglık hizmeti veren yere gidebilmen lazım beleş.

  • rurouni  (01.10.11 15:32:15)
Hacettepe yapıyo mesela. Sağlık kuruluşuna bi sorun isterseniz.

  • aileena  (01.10.11 15:34:18)
bir kart çıkarıyorlar, onunla muayene oluyorsun, ama sadece üniversitenin hastanesinde mi geçerli emin değilim...

eğer anne-baba sigortalı ise sen de öğrenci olduğun için otomatik olarak sigortalı olursun
  • nucleon  (01.10.11 15:35:24)
(bkz: mediko)

  • delfina  (01.10.11 15:41:17)
1- okulun medikosundan çok cüzi bir miktar karşılığında yararlanabilirsin. senden istedikleri öğrenci kimliğini göstermen, sağlık karnenle( bu kalktı ama hala istiyorlardı, olmadı tc kimlik numaran ile olur herhalde) kayıt yaptırmandı. onun haricinde her muayene 1 lira tutuyordu. bu dediklerim istanbul ünide.
2- babanın ya da annen sigortalı ise onların hakkından yararlanabiliyorsun öğrenciliğin bitene kadar. bunun için de en yakın sgk'ya ( ya da senin ikametinin bağlı olduğu bir sgk genel müdürlüğüne gidip) öğrenci kimliği veya öğrenci belgesiyle gidip kayıt yaptırman gerek. bunu 6 ayda bir tekrarlıyorsun.

  • baldur  (01.10.11 15:43:23)
her üniversitede oluyor mu bilmiyorum ama ben babamın sigortasından yararlanma yaşım dolunca boğaziçi üni.nin medikosuna başvurmuştum ve sonra öğrenci işlerinden sağlık karnesi çıkarmışlardı bana. son senemde onu kullandım. eğer okulda gitmek istediğim branşın doktoru yoksa medikodan sevk kağıdı alıp öyle gidiyordum devlet hastanesine. üniversite hastanesi olması şart değildi. muayeneler ve tahliller ücretsizdi. ilaçlardan %10 alınıyordu eczanede.

üniversitenin medikosuna sormalısın.

edit: ben yardımcı olamadım mı ki? benim niçün tikim yok :p
  • daysleeper  (01.10.11 18:07:52 ~ 03.10.11 00:04:07)