Muhabbet Kuşu Uçmuyor Ne Yapılabilir??

Tahminimce 5 yaşında bir muhabbet kuşu besliyoruz, yeni doğduğunda almıştık hemen hemen 5 sene olmuştur... Şimdi bu yavrucak bir aydır filan hiç iplemiyor bizi.. Kafesini her daim temiz tutuyoruz, yemini suyunu zamanında değiştiriyoruz ve genelde ilgi gösteriyoruz fakat yaz aylarında kapı pencere açık olduğundan çok fazla dışarı çıkaramadık, ilgimiz azalmıştı... Ondan kaynaklı mıdır bilmiyorum ama kendileri artık uçmuyor hatta parmağımıza aldığımızda oturuyo gibi sanki.. Böyle bir sakinlik, bi tüneme tavırları filan...

Ne yapılabilir, veterinere mi gitsek acep??

peki ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir veteriner var mıdır?
bir de muayene ücreti ne kadardır ki heralde çok pahalı olmasa gerek??

  • ogzi  (30.09.11 23:40:50)
söylemek istemem ama aynı durum bizde de oldu. annem arkasından ağlamakla yetindi.

  • altini ser incisi ker  (30.09.11 23:47:37)
hemen veterinere götürün.

  • ceska  (01.10.11 00:03:06)
bizim kuş aynı şekilde ergen triplerine girip uçmadı bi süre. kendisi 4 yaşında. bu arkadaşlar mevsimin bu zamanlarında genelde tüy döküyorlar. garipsediğinden midir nedir, bu dönemler içinde görülebiliyor bu davranışları. ama öyle aşırı belirgin bi durumsa bi veterinere göster tabi.

  • mulayim zurafa  (01.10.11 00:20:17)
25-30 lira muayane ücret alır. tahminimce yazacağı ilaçlarla beraber 50 lira gibi bişey tutar aşağı yukarı. 5 yıldır sizinle yaşayan birisi için çok hesabını yapma zaten.

  • sebnamy  (01.10.11 00:34:36)