toner tozu...

merhaba,

brother hl-2130 model yazıcı, hl-2040 model yazıcının bir üstü falan gibi bir şey.. yani nasıl desem birbirlerine çok benziyorlar. zaten bir firmanın mono lazer yazıcıları birbirinden ne kadar farklı olabilir ki...
toner tozu, yazıcı sarf malzemeleri satan sitelerin hepsinde tn-2025 model tonere uygun tozların yanında başka birçok modele uyduğu da yazıyor. bu durumda tn-2060 a da uygundur diye düşünüyorum. yani umuyorum...

şimdi ben bu sayfadan www.oliser.com.tr toner tozu alsam ikisi için de kullanabilirim değil mi? yani o kadar farketmiyordur toner tozunun yanında yazan yazıcı veya tonerin modeli değil mi?

hangi model için aradığını hiç anlamadım ki. 4 farklı model yazmışsın.

  • onexey  (30.09.11 19:50:56)
hl-2130 ve hl-2040 yazıcı modelleri.

tn-2060 ve tn-2025 de tonerlerin modelleri.

hl-2130 model yazıcının toneri >> tn-2060

hl-2040 model yazıcının toneri >> tn-2025

sorum da şu: tn-2025 için uygun olan toner tozunu tn-2060 için de kullanabilir miyim?

ikisi de birbirine çok yakın siyah-beyaz lazer yazıcılar...
  • kisa bisey olsun istemistim  (30.09.11 20:04:29 ~ 20:06:27)
anladığım kadarıyla hl-21xx serisinde aynı toner tozunu kullanabilirsin. ama hl-20xx serisi için en ufak bi ibare göremedim. bu durumda kullanmamanı öneririm. direk 20xx serisi için toz aramaya bak. hatta www.ayazshop.com bunlardan birini al diye direk link de veriyim

  • onexey  (30.09.11 22:17:44)
ya iyi de, tn-2025 için uygun toner tozu bir sürü başka tonere uygunken neden tn-2060 ınkine uymasın ki? hem bu ürün yani brother hl-2130 yeni bir ürün. acaba yeni olduğu için bu yazıcının toneri tn-2060 hiçbir yerde yazmıyor olabilir mi?

  • kisa bisey olsun istemistim  (30.09.11 22:36:30 ~ 22:37:59)
muhtemelen tonerler yazıcı modellerine göre değişiyo. o yüzden de toner modeline değil yazıcı modeline göre bakman daha mantıklı. toner dolumcu değilim. daha önce de brother kullanmadım. ama genel mantık çerçevesinde konuştum. istersen her kartuşun tek tek hangi yazıcı modellerine uyduğuna bak. muhtemelen aynı seri seri olucaktır. ha dersen ki bana kanıt göster. kanıt işkembem. ben olsam dediğim gibi yapardım. onu önerdim. sen nasıl yaparsın sana kalmış iş

  • onexey  (30.09.11 22:55:01)
haha, tabi ki toner modelleri yazıcı modeline göre değişiyor. sabahtan beri onu diyorum zaten. ayrıca tozlara bakarken yazıcı modeli değil toner modeline göre bakmak gerekiyor. benim sorduğum soru, 2025 ve birçok başka tonere uyumlu toz 2060 için de uygun mu idi.. neyse bakacağız artık...

  • kisa bisey olsun istemistim  (30.09.11 23:08:34 ~ 23:08:54)
işte toner modeli yazıcı modeline göre değişiyo derken serileri kastetmiştim. yani 21xx serisi yazıcılar muhtemel aynı toneri kullanıyo. ama 20xx serisi yazıcılar 21xxden farklı olmakla beraber tüm seri yine aynı toneri kullanıyo. yok inatla neden 2025 2060 a uymuyo diyosan ara brother ı sor

  • onexey  (30.09.11 23:37:58)