yurtdışı tatil sorusu

Efenim kurban bayramı ile ilgili aklıma bir yurtdışı tatili yapmak geldi ama kafama takılan bir kaç soru var,

1-) Vize istemeyen (almaya şartlarım müsait değil) ve varoş olmayan (Mısır, Pakistan vs.) gidilebilecek hangi ülke ya da ülkeler var ? Vize istemeyen ülkeler listesine bakacam birazdan ama yine de sizin bildikleriniz varsa sorayım dedim.

2-)Bu tip bir seyahate tur şirketlerinin paket programlarıyla mı gitmek daha ucuz ve hesaplı olur, yoksa uçak biletini kendin alıp kalacak yeri kendin ayarlarsan mı ?(CS, hostel, kampanyalı otel)

3-)Bu tip bir yurtdışı turu için hangi firmaları tavsiye edersiniz ? (ETS gibin)

Danhe schön !

dubrovnik

  • Kohen  (30.09.11 09:42:42)
Bütçen nedir? paran varsa iberia ile İspanya aktarmalı latin Amerika derim.

  • voyage  (30.09.11 09:54:18)
bütçe az olduğu için voyage ın dediği über plan için yeteli param yok. Açıkcası önce bir yer bulup sonra ne kadara mal olacağını hesaplamayı düşünüyordum

  • bonjurkes  (30.09.11 10:03:20)
Tabii ki Rusya veya Ukrayna...

  • 9uncu nesilim ama para bende  (30.09.11 10:06:44 ~ 10:06:58)
hirvatistan...

  • yandim sevket  (30.09.11 10:15:01)
şuradan bakabilirsin tr.wikipedia.org
ayrıca sevgilinizle çok romantik bir tatil planınız yoksa bence seyehatinizi kendiniz planlayın derim. bkz. ryanair ve couchsurfing

  • j000ker  (30.09.11 10:49:05)
şöyle bi plan en az masraflı olur-herkese tavsiye ettiğim: (gerçi bayramlarda uçak bileti fiyatları patlıyor...)
pegasus'un üsküp'e ve priştina'ya uygun fiyatlı seferleri var. (priştina yeni açıldı hatta) balkanlarda birçok ülke vize istemiyor. pasaportunuzu ve uçak biletinizi alıp gidebilirsiniz. ülkeler arası otobüsle neyim geçersiniz, ulaşım çok uygun oralarda.
bir de, tur kesinlikle tavsiye etmiyorum. hem pahalı hem de tembellik.
  • black sabahat  (30.09.11 11:09:08)