İBB Tesislerinde Karate, Tekvando Nasıldır?

Selamlar,

İBB nin spor tesislerinden bana en yakın olanda Karate ve Tekvando var. yıllardır yapıcam yapıcam dedik yaş dayandı 25 e

bi iki sorum var.

1. hangisi daha iyidir daha kolay öğrenilir daha kolay tatbik edilir daha iyi kendime güven duyabilirim

2.Daha önce hiç İBB tesislerinde spor faaliyetinde bulunmadım ortam nası ciddi mi, yoksa karate kursuna çoluğu çocuğu doldurup geyik bi ortam mı var?

3. 24 yaşından sonra bu tür işlere girişmek spor maksatlı da olsa akıl kârı mıdır? yani yapılsa tuhaf kaçmaz di mi gençlerin arasında

tekvando sokak dövüşlerinde daha kullanılabilir bir teknik.

not: kungfu sanatında 70 kiloda ist 3.sü olmuş biriyim.

edit: 24 yaşından sonra yapmanın zararı olmaz ama kendinden bir bruce lee yaratamazsın bu saatten sonra. sana tavsiyem kick box.
  • Kohen  (30.09.11 09:32:47 ~ 09:33:33)
3. 30 yaşındayım, çatır çatır ninjutsu'ya gidiyorum valla. 25-30 yaşından sonra başlamış insanlar (disiplinli devam ederlerse) bi 4-5 sene içinde ciddi usta oluyorlar bu konuda. olmuşlarını gördüm kursta ben.

  • delfina  (30.09.11 10:32:57)
ibb haricinde kurs önerileriniz de olur arkadaşlar

  • technicalte  (30.09.11 10:54:14)
1)karate tekvandoya nazaran felsefesi olan bir spordur. uzun vadede fiziksel ve ruhsal yönden baya bir artıları oluyor. eğer fiziksel yapınız fena değilse ikisi de işinize yarar.

2)ibb kursları pek ciddi olmuyor genelde, hatta bazen bu işi yapan anlaşmalı eğitim kurumlarına öneriyorlar. bir de ibb'de duyduğum kadarıyla genelde küçük yaş grupları oluyor.

3) 40 yaşında başlayan var. ibb'yi bilmiyorum ama diğer yerlerde bir sorun olmaz, zaten genelde dersler yaş gruplarına göre ayrılır.

istanbul'da nerde ikamet ediyorsunuz?
  • toshiro  (30.09.11 15:03:24)