dns saçmalığı

önceden bu 8.8.8.1 li dns leri kullanıyordum. sonra dedim ki, ne gerek var, otomatik dns al falan. böyle yapınca mesela bağlantı 1-2 saatte bir kopuyor ama bu bağlantı koptuğunda tivibu açıksa eğer çalışmaya devam ediyor. tivibu kapalıysa bağlantı koptuğunda açılmıyor...
ayrıca modeme reset atınca tekrar bağlanıyorum...

nedir bu saçmalık?

muhtemelen ttnet dns'lerindeki sorundan kaynaklanıyordur. tivibu ttnet'in kendi bünyesinde olduğundan onda kopma yaşamamanız da mantıklı geliyor. olay sanırım ttnet'in internete açılan bacağına bakan dns serverlarında cereyan ediyor.

  • loveinaflipbook  (28.09.11 13:27:30)
@loveinaflipbook

hocam ama uzun süredir böyle bir durum var...
koskoca ttnet halledemiyor mu ki bir sorunu_? olay benden kaynaklı gibi geldi bana ama
  • enkolaykullaniciadi  (28.09.11 13:36:46)
koskoca ttnet :D ...neyse

sorunun kendi bilgisayarından kaynaklandığından şüpheleniyorsan farklı bir bilgisayardan da deneyip anlayabilirsin. senin bağlandığın modeme aynı şekilde bağla o bilgisayarı da, dns ayarlarını sendeki gibi yap. nasıl olacağına göre anlayabiliriz.
  • loveinaflipbook  (28.09.11 16:49:30)