piercing sonrası krem

merhabalar. bugün 3. kez kaşımı deldirdim bi anlık kararla, ama bakım için hangi kremi sürmem gerekiyordu unuttum. google + duyuruda arama yaptım ama isim verilmemiş, genelde antibakteriyel krem + tuzlu su filan diyor (ki tuzlu suyu ilk defa duydum, önceki 2 seferde de tuzlu su filan kullanmadan hemen iyileşmişti). tragus'uma fucidin sürüyodum o yüzden fucidin aldım ama sanki önceden bactroban ya da bepanthene kullanmıştım diye hatırlıyorum.

özetle, fucidin iyi midir yoksa başka bi krem mi alayım? ya da yarın sabah yaptırdığım yeri mi arayayım?

terramycin derler ama farketmez herhalde

  • freebird5406_2  (26.09.11 22:39:46)
kreme çok gerek yok aslında, herhangi bir antiseptik spreyle de halledilebiliyor. mesela ismi son derece yan sanayi gelen roll diye bir markanınkini eczaneden alıp kullanmıştım 3 yıl önce. sadece gunde 4-5 kez spreyliyordum(gozunden uzak tut tabii) herhangi bir sorun çıkmadı.

  • 12345678910111213141516171819202122  (26.09.11 22:46:55)
fucidin pomad aldıysan başka almana gerek yok, hepsi zaten bephanten ya da terramycin aynı görevi görüyor.
anti bakteriyel olması yeterli yani.
kremi günde en az 2 defa sürmeni kuvvetle öneririm.
  • leadzeppelin  (26.09.11 23:02:13)
Yaptırdığın yere güveniyorsan orayı ara bence.
Ben 2 kez deldirdim kaşımı, ilkinde sadece bepanthen sürdüm, şişti bir süre sonra. İkincisinde bepanthen sürmeden önce tuzlu su (ya da okyanus suyu, eczanede satılıyor) ile temizle dedi yaptırdığım adam, öyle yaptım, hiç bir sorun çıkmadı.

  • gioberg  (26.09.11 23:03:03)
fucidin.

  • anneke  (26.09.11 23:42:30)
Ben yapmıştım 3 sene önce ve okyanus suyu krem vs hiçbirşeye girmedim sadece 1 2 gün yıkamadım orayı hiçbir sorun çıkmadı. Ama yaptırdığım yere güveniyordum ben paraya kıymıştım.

  • yazararme  (27.09.11 00:34:21)