gençlik hastalığı

köpeğim çok hasta ve veteriner kontrolünde yalnız dayanamıyorum onu bu halde görmeye. gençlik hastalığı geçiren bir köpeği olan var mı bir kaç sorum olcak:(golden retriever ve 3 aylık kendisi , bu hastalığı atlatan bir köpeğiniz oldu mu ?

üzülerek soylemeliyim ki kedi ve köpeklerde bu hastalık atlatılamıyor. %100 e cok yakın bir ihtimal kaybedersiniz kendinizi hazırlamalısınız. bir mucize olur da kurtulursa buraya da yazın sevinelim. üzüldüm gercekten. genelde pet shoptan alınan hayvanlarda oluyor bu genclik hastalığı denen şey ve malesef ölümcül.

  • likeinme  (10.06.08 16:14:10)
muhtemelen gormussunuzdur ama baya sey yazmislar bu konuda
(bkz: genclik hastaligi)

ve

www.evcilkutuphane.com

veteriner.net

kiyamam hasta kopeklere yahu
  • la traviata  (10.06.08 18:26:42)
öncelikle çok geçmiş olsun, bir köpek sahibi olarak şu an yaşadığınız boktan duyguyu az çok tahmin edebiliyorum, bol sabırlar.

çok iyiye şartlamayın kendinizi. gençlik hastalığı olup kurtulan köpek tabiki var, bunun örnekleri var, ancak bunlar bile gelecek hayatlarında ağır travmalar altında kalabiliyor veya sürekli nükseden hastalıkları, zayıf bağışıklık sistemi gibi şeylerle boğuşuyor ve 12-13 senelik ömrünü malesef genç yaşta kaybediyor.

her şeyin bir bedeli ve büyük bir sorumluluğu var, köpek sahibi olmanında. belki bana tepki vereceksiniz, belki pek çok kişi küfürü basacak ama, köpeğiniz gerçekten gençlik hastalığına yakalanmışsa, veterinere rica edin, köpeğinizi uyutsun. bu ona yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.
  • galahad  (10.06.08 20:13:36)