[]

Güvenilir yardım dernekleri

Var mı?

Herhangi bir sektörde olabilir ama özellikle, şu direk para yardımı isteyen derneklerden bahsediyorum.

Örnek, LÖSEV, gerçekten ciddi bir konu ama bence duygu sömürüsünün kralını yaparak para toplamaya çalışır. Televizyonların prime time kuşağında 3 dakikalık reklamı döner, çalıştığım ajansa (3 bin eurodan aşağı iş yapmayan bir yer) web sitelerini yaptırırlar. Tabi ki tanıtım, gelişme vs güzel ama sanki aşırıya kaçma durumu var, ve benim kafama takıldı.

Onun dışında, güvendiğiniz, gözünüz kapalı yardımda bulunurum dediğiniz nereleri var ? Kızılay bile şu Somali olayından sonra gözümden düştü.

 
unicef


  • darknum  (24.09.11 02:18:40) 
stk'ların çoğu, reklamlarını vs ücretsiz, sponsorluk karşılığı yaptırır. veya x sponsordan veya bağışçıdan iletişim giderleri diye belirli bir para alıp öyle yaptırır.

tog gayet şeffaf bir stk'dır. bir çok dernekte vakıflar genel müdürlüğünce belirlenen toplanan bağışın yüzde 33'ü serbest kaynk/genel gidere kullanılabilir yasasını bir çok dernek sonuna kadar kullanır, tog'da bu %10u aşmaz. projelere yönelik rakam, toplanan bağışın %67'si en az kullanılır bu yönde şeklindedir, tog'da bu %90a varır. bu rakamlar açık ve şeffaf olmalı derneklerde. saklanacak da pek bir yer yok, çünkü bağışçı parasının nereye gittiğinin hesabını soruyor devlet sormasa bile (o da soruyor, o ayrı). vakfın bağımsız denetçiler tarafından denetlenip denetlenmediğini de sorabilir, araştırabilirsin.

bunun dışında benim çok sevdiğim, ama tog kadar bilinmeyen ilkyar vardır. bir mavi otobüsle mucizelere imza atar çok kısıtlı imkanlarla.
  • zkurmus  (24.09.11 02:25:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.