Hocaya mail atmak?

Nasıl yapılır yav?Nasıl hitap etmek gerekiyor nasıl başlamak gerekiyor yazmaya?Şimdi Sayın ile başlayıp ünvanını adını yazsam çok mu resmi olur?Görüşme saati istediğimi bile nasıl söyleceğimi bilmiyorum.

Bi de dalga geçilme pahasına sorayım;hotmail hesabından edu uzantılı hesaba rahatlıkla mail atabiliyoruz değil mi?

Merhaba Hocam,

Uygun oldugunuz bir zaman sizle gorusebilir miyim? Konu e-mail konsepti ve e-mail yazim sekilleri ile ilgili.

Saygilarimla.

edit: tabii isminizi cisminizi alta yazacaksiniz ve uzantilari dert etmeden mailinizi atacaksiniz.
  • orcu  (22.09.11 12:28:01 ~ 12:29:29)
Ayşe Hocam,

xxxxx xxxxx xxxx

Saygılarımla,
Hope Ender.

cevap: atabiliyoruz.
  • hope ender  (22.09.11 12:28:27)
Sayın Funda Hocam Şu şu konu için sizin fikirlerinize danışmak istiyorum.Uygun bir zamanınızda sizi rahatsız etmek isterim.İyi Günler(hocayla samimiyetine de bağlı)...veya Sayın Cumali Hocam diye girebilirsin.Nasıl hitap edeceğin önemli ama yazının devamını nasıl yazacağın daha önemlidir dostum.

  • zıcanadam  (22.09.11 12:30:24)
"Merhaba Hocam" gayet yeterli. Kendi boş olduğunuz saatleri de yazarsanız ona göre gün verir. Hotmail'den filan da atarsınız, hiç önemi yok ama hocanız yavşağın tekiyse ve adresiniz chilgin_tirtil@hotmail.com filansa sizi her gördüğünde "vaay çılgın tırtıl naber" diyebilir.

  • sourlemonade  (22.09.11 12:42:07)
Sayın X Hocam,

Uygun olduğunuz bir zamanda sizi şu konuda rahatsız edebilir miyim? bla bla bla.

Saygılarımla,
İsim Soyisim
(Gerekliyse bir satır daha info)
  • 0dy  (22.09.11 12:44:55)
Tamam o kadar ince düşünmeye gerek yok demek.
ayrıca @orcu ;sesli güldüm

  • böhü  (22.09.11 12:48:15)
merhaba hocam diye başlayanlara çok kıl olduğunu söyleyen hocalara rastlamışlığım var. sayın diye başlamak daha güzel, onun cevabına cevap vermen gerekirse daha rahat takılabilirsin.

  • quasiromantic  (22.09.11 17:07:34)
"Merhaba Hocam"dan kıl kapacak hoca bizzat odasına gitmek yerine e-posta atmanızdan da kıl kapar. O bulur kıl kapacak bir şey :)

  • sourlemonade  (22.09.11 17:10:01)
Ben Hocam Merhaba, diye başlarım.

  • pardonnez  (22.09.11 18:00:57)
sayın ıdı vıdı ,
danışmanlığınızı yaptıgınız ıdı vıttırı bolumu vıdıvod opsiyonu vıttızıtlak sınıfı 1xxx numaralı ogrencinizim.
zebeloçyadaki aç insanlar konusunda sizinle özel olarak gorusmek istiyordum.
saygılar dattiri dat
(çok ciddi konusmak istediğinde olabilir.)

eğer samimiysen direk hocam merhaba ben dattiri dat diye dal gitsin. zaten samimisin.eğer kılın biriyse yukarıdaki gibi yazman seni daha net bulmasına yardımcı olacaktır belki otomasyondan felan bakar kimdir bu diye :D
  • andromedus  (22.09.11 22:47:22)