Şifrelerinizi ne yapıyorsunuz?

Kullanıcı adı ve şifrelerinizi unutmamak için neler yapıyorsunuz?

Ben not defterine yazıyorum site adı, kullanıcı adı, şifre olarak. Yedinci sayfaya geçtim.

4 tane ayrı şifrem var. en güçlüsünü gmail için kullanıyorum diğer 3 nü de facebook, sözlük, duyuru, torrent siteleri için kullanıyorum. 4 tane olunca bir yere yazmaya gerek kalmıyor pek.

  • badiparmagi  (19.09.11 14:31:17)
en güzeli bir sistem üzerinden parola oluşturmak,ben öyle yapıyorum.kullanıcı adı sabit zaten ama şifre,üye olunan...neyse işte,her şeyi de açıklamamak lazım.

  • phil_1999  (19.09.11 14:31:52)
sevdiğim ya da gıcık olduğum şarkıların isimlerini yazıyorum. her şeyde aynı şifreyi kullanırım sadece sonundaki rakam değişir.

örnek; rapsodiistanbul13 rapsodiistanbul12 rapsodiistanbul3

vb. vb.
  • calimdor  (19.09.11 14:38:20)
(bkz: lastpass)
ben yalnızca opera şifre yöneticisini kullanıyorum. bazılarını microsoft onenote üzerinde tutuyorum.

  • hoot  (19.09.11 14:38:55 ~ 14:39:46)
fix bir sistemim var.
aynı eklentiyi websitesinin ismiyle harmanlıyoum.
böylece her şifrem farklı ve kolay oluyor.
XYZduyuru12ABC
XYZfacebook12ABC gibi
  • 9kuyruklukedi  (19.09.11 14:50:23 ~ 14:53:29)
ben de çok unutuyorum ya. mailimde bi tane boş dosya oluşturup onun içinde saklıyodum ama ne kadar güvenilir diye de düşünmüyor değildim. 9kuyruğun olayını çok beğendim bundan sonra ben de öyle yapcam.

  • shiranai  (19.09.11 15:01:34 ~ 15:02:08)
3 çeşit şifrelendirme sistemim var.

düşük güvenlik. bilumum forum vs gibi gereksiz üyelikler için kullanılan tek şifre.

orta güvenlik: mail, sözlük için kullandığım tek şifre.

yüksek güvenlik: sadece banka için kullandığım. bunu da belli aralıklarla değiştirmek gerektiğinde de, 4 farklı dizimim var, sırayı takip ederek onları kullanıyorum. o anda hangisini kullandığımı hatırlıyorum zaten.
  • pyro clustic flow  (19.09.11 15:47:52)
nickim her yerde aynı, şifre icin hafızam iyi. bazı torrent sitelernini şifrelerini notpad e kaydediyrm Zx24thU743 gibi şifreler olmak zorunda oldugu icin.

  • rurouni  (19.09.11 16:24:45)
  • simendiferlerin efendisi  (19.09.11 17:08:05)
keepass adlı açık kaynak programı kullanıyorum. öbür türlü içinden çıkılmıyor.

  • tekosin  (20.09.11 00:39:16)