Ankara'da terasta mangal yapmak

Üstü komple açık bir terasım var. Ankara'da balkonda mangal yapmanın yasak olduğunu biliyorum, çeşitli davalar varmış bu konuda emsal teşkil eden. Peki terasımda da mı durum böyledir?

biz balkonda terasta baya yapıyoruz mangalı :)
şikayet olursa bi daha yapmazsınız. bir kere için dava açacaklarını sanmıyorum. rüzgarı hesaba katın tabi. bi teyzenin balkonuna külleri savurursanız dava açmaktan beter edebilir.

  • kediebesi  (18.09.11 23:50:55 ~ 23:51:45)
Valla ben mangal seven bi insanım, sırf mangal yapabilmek için de teras tuttuk. Yöneticiyle bayağı kapıştık az önce. Bir daha mangal yaparsak polis neyin çağıracakmış, "çağırın," dedim, ne gibi yasal haklarımız olur böyle bi durumda?

  • gzg  (18.09.11 23:53:35)
mangal olduğunda haber verirseniz, yeriz bizde:)

  • zaza lolani  (18.09.11 23:57:51)
Hocam hepiniz buyrun, zevkle ağırlarım. :) Şu sorunu çözeyim de. :)

  • gzg  (18.09.11 23:58:50)
yöneticiye gider yapabilirsin. genelde yaşlı adamlar olur ya da emekli albay falan. yaşlı mülayim tipse '' seni götünden sikerim ibnenin oğlu. yiyosa çağır polisi. sana burayı zindan ederim. götüne job sokar çıkarırım. iflahını sikerim pezevengin dölü!'' gibisinden şeyler söylersen götü yemez. albaysa deme ama tavsiye etmem.
bir başka yol ise ki bu daha mantıklı orta yolu bulmak. kimseyi rahatsız etmediğine inandır mangalı. polisin mangal yapma diye geleceğini sanmıyorum açıkçası. gaspı bile pek iplemiyorlar.

  • lorenzen  (19.09.11 00:21:39)
üstü açık terasın varsa o neye karışıyormuş ki sizin apartmanda duman aşağı doğru mu inecek sanki. işgüzarlık yapmasın, kendini muhtar mı sanıyo artiz.

  • take me rufee2  (19.09.11 01:45:35)
Valla geçen arkadaşın evinde çankayanın göbeğinde yaptık, hem de balkonda. Salla ona neymiş.

  • mahnita  (19.09.11 14:13:53)