bitlendimmm

igrenc bir paris otelinde 2 gece gecirdikten sonra bit tehdidi altinda bulunuyorum su an. kollarim bacaklarim isirik icinde ve feci sekilde kasiniyor. simdi eve dondum ama korkudan bavulu acmadim bile. evde kedi de var ustelik ona bulastirmak da istemiyorum.

napmaliyim bu durumdan kurtulmak icin? butun giysileri yikayacagim elbette ama bazilari yuksek sicaklikta yikanamayacak seyler. ilac falan gibi cozumler var mi bu serefsizleri oldurmek icin? bu isiriklar icin ne yapmaliyim? fena halde kasiniyor. :/

gaz yağı iyi gelirmiş

  • altini ser incisi ker  (18.09.11 18:53:36)
bit değil bed bug o dediğin. kedine bulaştırmaktan değil evine geçmesinden kork, bütün apartman taşınmak zorunda kalırsınız =)

  • exordinary  (18.09.11 18:54:21)
bed bug da bulduk bit de bulduk sictigimin otelinde, basini ezdik hatta.
kollarimi isiran vucut biti galiba.

  • chavezding  (18.09.11 19:00:54)
(bkz: çay ağacı yağı) de iyi geliyor diye okumuştum sözlükte.

  • marikaki  (18.09.11 19:04:46)
naftalin koyun her yere.
bütün çarşafları, kılıfları, giysileri (yıkanabilecek ne varsa) yüksek sıcaklıkta yıkayın.
gaz yağı cidden iyi gelir. saçınıza, kollarınıza kaşınan her yere sürün, sonra 1 saat (öyle hatırlıyorum ama daha az da olabilir) bekledikten sonra iyice yıkanın. ateşe de yaklaşmayın sonra, ocak sigara fln.
eve de böcek için ilaçlama yapın.
  • goldentitan  (19.09.11 11:23:37)