[]

eğitim sorusu

Görsel iletişim tasarımı mezunu biriyim, yüksek lisans yapmak istediğim zaman (yurtdışında) üniversitemde okuduğum dalla alakası olması gerekiyor mu?

Yani benim gidip business administration konusunda yüksek lisans yapma şansım/hakkım yok mu? BA dalı sadece bir örnek. İllaki kendi major ımla alakalı bir konuda mı yüksek yapmam lazım? Buna nasıl karar veriliyor? Genel olarak Art kapsamına mı giriyor bu major?

Yurtdışında yükseğe başvurmak için buradaki üniversitenin tanınırlık gibi konuları sorun yaratıyor mu? Yani direk diplomayla başvura biliyor muyuz?

Hali hazırda üniversite mezunu olduğum için sanırım tekrar üniversite okumamın bir anlamı olmaz, ama yüksek lisans konusunda merak ettim bunu.

Aynı şekilde MBA yapmak/okumak için bölüm engeli var mı? Yurtdışında MBA oluyor mu?

 
MBA ile BA aynı şeymiş zaten, kötü bir örnek vermişim özür dilerim.

Demek istediğim ben gidip uluslararası ilişkiler gibi bir alanda "yurtdışında" master yapabilir miyim? Okuduğum ve mezun olduğum bölüm sanat bölümü.

Ya da direk MBA yapmak daha mı mantıklı? Amaç eğitimi bahane göstererek yurtdışına göç
  • bonjurkes  (17.09.11 18:44:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.