[]

alkol + ilaç

zoretanin adlı ilacı kullanıyorum, malum karaciğere hayvan gibi yük yaptığı için birlikte alkol almayı tavsiye etmiyorlar. En son kan testi yaptırdığımda alt ast değerleri 100 ün altında olduğu için doktor ilacı kullanmanda sakınca yok dedi.

Geçen hafta içtim, bokunu çıkarmadan kafa kıyak oluncaya kadar dışarda içtim takıldım. Görünürde bir sorun yoktu.

Bu akşam da aynen içip, hatta azıcık daha fazla içsem, kafayı sağlam buluncaya kadar, sıçma ihtimalim nedir?

Karaciğer'in sıçması durumunda sanırım siroz rahatsızlığı ortaya çıkıyormuş, bu adımdan önce, karaciğerin sıçtığının ,ya da aşırı derecede yüklendiğinin belirtileri var mıdır? Varsa nelerdir?

 
yazdım yazdım, sildim.

kısa cevap: yapmayın. içmeyin.
  • delfina  (17.09.11 17:43:32) 
valla ben de kullandım onu, aynı soruyu sormuştum, herkes girme dedi..

bi bardak şarap içeyim dedim, mal oldum, hiç tat vermedi.

bence gerek yok.
  • estruda  (17.09.11 17:45:58) 
  • kimlanbu  (17.09.11 17:46:19) 
  • delfina  (17.09.11 17:49:45) 
böyle kuşkularla içsen de keyif alamazsın hiç gerek yok.


  • tukenmez adam  (17.09.11 17:57:31) 
keyif alma kısmında sorunum yok, sadece bir delilik yapıp ondan sonra ileride pişman olacağım birşey yapmak istemiyorum.

Yani bir şişe vodka bitirmek uğruna karaciğeri elime almak istemiyorum.

Yoksa onun dışında evimin yolunu bulmak dışında kafamda bir kuşku olmuyor genelde
  • bonjurkes  (17.09.11 18:00:50) 
ben ayda 1-2 kere içiyorum ilaçla beraber. şuana kadar bi sıkıntı görmedim. ama dediğin gibi ayda ya 1 ya 2.


  • lagoon  (17.09.11 19:43:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.