ev almak kredi en düşük faiz banka

selamlar duyurunun güzel insanları
arkadaş 1 adet ev alacak,
kredi çekmesi lazım 60000_tl ( altmışbin ) kadar.
kredi faiz oranları ne alemde hangi bankada faizler düşük gibisinden soruları var.
kısaca durumu anlamışsınızdır.
sizce nasıl yapmalı,
belki duyurumuzda bir bankacı veya bu işten anlayanlar vardır.
bir yardımcı olursa sevinirim.

hepinizin ev sahibi olması dileğiyle

iyi günler.

vakıfbank'tan 120 ay %0,84 ile aldım haziranda. şimdi aynı vade için %1,05'den düşük bulmak zor.

* mümkünse 60 ayda kapatmaya çalışsın. daha düşük kullanabilir. ödediği faiz düşer. benim ilk ay ödememin %85'i faiz mesela.
* hayat sigortası opsiyonel çoğunlukla. ama yaptırmakta fayda var. dünya hali.
* konut paket sigortası ve dask zorunlu ve her yıl ödüyorsun. ama fiyatları değişken bankalar arasında. mutlaka sorgulayın.
* eğer ev yeni bitmekte olan bir inşaat ise müteahhit firmanın dirsek temasında olduğu bir banka şubesi vardır. toplu ekspertiz yaptırabilirsiniz mesela. 500 tl civarında olan ekspertiz 150 tl'ye iniveriyor. ekspertiz bankanın yaptığı değil, dışarıdan sağladığı bir hizmet. pazarlık konusu yapmıyorlar.
* dosya masrafı pazarlık konusu olabiliyor.
* tapuda 170 tl gibi bir harç ödemek gerekiyor. bu bankalar ile ilgili değil.
* vakıf, ziraat, ing şu an en avantajlı görünenler.

excel'de aylık ödeme hesaplama: %1,1 ile 60 ay vade ile 60 bin tl kullandın varsayalım; =PMT(0,011;60;-60000)

(git: konutkredileri.com)
  • screamshot  (16.09.11 09:53:22 ~ 09:59:05)
En uygun kredi diye aratılırsa hepsi cıkıyor önüne.

  • ufolursun  (16.09.11 10:33:12)
alakasız bir şey ama kesinlikle hayat sigortası yaptırın.

  • yirttin gotumu sahin agam  (16.09.11 10:38:54)
finans ve teb in kredi oranları en uygunlardı bi ara ama suan bilmiyorum bi bakın

  • hystarie  (16.09.11 12:13:10)