merak (iyisiyle kötüsüyle)

Kafamdaki soru işaretlerinin duyuruya yansıyası tuttu dostlar.Bilen - bilmeyen fikri olan ya da bir cevap yazayım bay meraklıya diyen beri gelsin :)

şunu da belirtmek isterim ki pek bir alıştım duyuruya be keyif alarak vakit geçiriyorum hayret.
Ne diyorduk... ha evet bugün ki merakım nasıl yapılır sorusu
bilgisayar,tv(nasıl denir bilmiyorum ama dış malzemesi bilgisayarın kaportası işte dış yüzey yani) ya da arabanın kaportası,tamponu ... yani bir malzeme merakım hasıl oldu

google yede yazarım ama google amca pek bi ruhsuz "bunu mu demek istediniz" diyebiliyor en fazla, hayatımızı kolaylaştırdığı aşikar da bazen karşısında bir çift göz olsun istiyor insan. neyse umarım meramımı anlatabilmişimdir hoşça-kalın :)

dış yüzeyler ve kaplamalar plastikten yapiliyor genelde. teknoloji ile daha farkli malzemeler de kullanilabiliyor. (eskiden tahta dış yüzeyli televizyonlar da vardı tabi)

yontem genelde plastik enjeksiyon yontemi.
tr.wikipedia.org
  • ermanen  (15.09.11 03:32:39 ~ 03:35:44)
bilgisayar kasaları genelde metalden yapılıyor bu arada. çelik veya aluminyum. sağlam plastik de kullanılabiliyor bazen.

  • ermanen  (15.09.11 03:42:43)