[]

düğün dernek işleri

korkmayın evlenmeyecem, neyse kafama takıldı, aramızda mutlaka evlenen, ya da bu tip konularda bilgisi olan vardır.

Evliliğe uzak bir insanım ama, insanların şu evlilik konvoyunda hayvan gibi korna çalmasının sebebi nedir? Benim bildiğim bundaki olay, duyun cümle alem biz evleniyoruzdur, bu bariz görmemişliktir, köyde kasabada olur ama istanbul gibi bir memlekette böyle birşey garip kaçar bence.

Ek olarak, abi adet falan ama, o kadar insan evladının aklına gelmiyor mu, bunu yaparsak millet A dan Z'ye tüm sülalemize söver, biz insan gibi evlenelim diye?

 
bazı şeyleri sorgulamıcan, adet yani kimse düşünüp mantığını bilip yapmıyordur zaten, dolayısıyla yaparsa oluşacak olumsuz durumları da çok düşünmüyordur. çok bilinç yükleme olaya yani.


  • copadam  (14.09.11 23:56:50) 
takımınız maç kazanınca dandandan diye tüm yolları kornalarla inletiyorsunuz ama düğün olunca mı insan gibi olmuyo? bunda sövcek bişe yok bence.


  • biramayası  (15.09.11 00:07:27) 
genelleme kötü birşeydir, futbolla aram olmadığı için bilemeyecem o konuyu ama aynı şekilde, futbol, asker uğurlaması gibi örneklerle de konu çeşitlendirilebilir


  • bonjurkes  (15.09.11 00:09:57) 
siz evlendiğinizde 5 milyon kişi sevinmeyebilir ama takım maç kazanınca öyle oluyor genelde. ki bonjurkes "maç kazanılınca korna çalınması çok normal, evlenince korna çalanlar ipne" dememiş.


  • der meister  (15.09.11 00:10:16) 
örnek vererek durumu anlatmakta bişe yok. ben ikisi içinde normal olduğunu söyledim zaten öyle olunca ayrı mı oluyor diye?
@der meister o dediğinizi den de demedim zaten.

  • biramayası  (15.09.11 00:16:18) 
  • halitkin  (15.09.11 00:17:29) 
bu olayı damadın arkadaşları yapıyor. duyduk duymadık demeyin bizim panpa akşam mala vuracak, şeklinde bir alt metni var.


  • tannhauser  (15.09.11 00:34:24) 
benim bildiğim bu korna olayı gelini evden almaya giderken yapılan bir şey ama amacını bilemiyorum.


  • lexiegrey  (15.09.11 01:36:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.