photoshop yardım lütfen

photoshop da acemiyim. resimde gözüken saatin arkasındaki saatle hemen hemen aynı renkdeki fonu tamamen beyaz yapmanın pratik yolu nedir?
seçimi renge duyarlı yaptığımda saatin içine de giriyor. öbür türlü pen vasıtasıyla sınırları çizmek de çok zaman alıcı.
yardımlarınızı bekliyorum.

penle seçmekten başka bişey kurtarmaz. bu arada küçük bir tavsiye range tool u unut :) dekupe fotoşopun temelidir. o yüzden pen i çok iyi kullanıyo olman gerek zaten. hem o kadar da girintili değil sanki.

  • selci  (14.09.11 23:44:26 ~ 23:45:02)
hacı, photoshop'un hangi versiyonu var sende bilmiyorum, ama sağ taraftan CURVES ayarlarından eğrinin kulağını içten sola doğru çekersen istediğin sonuca ulaşırsın bir nebze. sonra LEVELS ayarlarıyla oyna biraz. deneme yanılmayla anca.

edit: LEVELS'tan önce koyult. sonra dediğim şekilde CURVES ile arkadaki beyazlığı patlatmaya çalış.
  • hickork  (14.09.11 23:49:25 ~ 15.09.11 00:10:00)
ilk basta yanlis anlamisim, polygon lasso kullanabilirsiniz, daha rahat.

  • tom riddle  (14.09.11 23:53:50)
dekupe yapman lazım.

  • axijazz  (15.09.11 00:09:14)
dekupe dediniz öldürdünüz beni.
hickork teşekkür ederim ama dediklerini anlayabilecek yeterlilikte değilim.
affedersiniz ama boku yedim ben.
  • secim  (15.09.11 00:36:24)