Kocaeli'nde yaşamakla ilgili

Merhaba,

Yakın zamanda Kocaeli'de yaşamaya başlayacağım. Şu anda kiralık ev arıyorum. İş yerim merkezde olacak.

Mümkün olduğu kadar merkeze yakın, sempatik, öyle toplu konutlardan birinde olmayan ya da belki nispeten şirin bir site olabilir, tek başına bir bayan için güvenli, karışanı görüşeni de fazla olmayacak bir semt aklınıza geliyor mu? Yoksa ütopik bir şey mi soruyorum?

Sevgiler, şimdiden teşekkürler.

İzmit'te Yahyakaptan sizin için uygun olabilir. Tek vasıtayla işinize gidebilirsiniz. Orası olmazsa saat kulesinin civarındaki mahallede de olabilir. Bu iki yerin zemin etüdleri de yapılmış ve sağlam çıkmıştır.

Toplu konut tercihi yaparsanız zaten seçeneğiniz çok.
  • anuk kokulu sair  (14.09.11 21:10:05)
yahya kaptan'dan başkası yalan

  • nl extreme  (14.09.11 21:19:10)
Yahya kaptan diyorum

  • turkishblue  (14.09.11 21:19:30)
yahyakaptan +1. Öyle güzel yerler ütopik gelmesin, bilmiyorsanız diye söylüyorum memleketin en yaşanılası şehirlerinden biridir.

  • hkaan  (14.09.11 21:23:05)
yahya kaptan. allah sabır versin. kocaelinin kuzey kısmı zor vesselam.

  • buyrun  (14.09.11 21:26:34)
ccc yahya reis ccc

  • dream and war  (14.09.11 22:19:22)
yahyakaptan.

ancak öyle kadıköyvari bir yer beklemeyin. sevgilim tek başına yahyakaptan'da kalıyor giriş kat olduğu için gelen geçen camdan içeri dikizliyor perde açamıyor doğru düzgün. perdeden kastım güneşlik, tül perde zaten hiç açılmıyor. mahallenin muhtarı tarzı teyzeler çok, kaçta eve gelip kaçta çıktığını ezbere biliyorlar.

ama sonuç olarak izmit'in en yaşanılır yeri. hem muhit hem deprem güvenliği açısından.
  • robin crusoe  (01.10.11 02:01:43)