Notebook işlemci ve ekran kartı ısıları??

Arkadaşlar sistemimi zorlayan oyunları yüksek ayarlarda (metro2033,fear3) oynadığımda işlemci ısısı 89 dereceleri gördü.ekran kartımsa 75-80 arası değişiyor ama ne grafiklerde nede pc de hiç bir takılma filan olmuyo sıcaklık kasadan hafif hissediliyor.Sizce bu ısılar normal midir ki ?(işlemci i5 2410m ekran kartı da gt540 m pc 1 haftalık )

i serisi işlemciler 100 dereceye kadar çıkabiliyor normal o. Onun dışında zaten bir sorun olsa, bilgisayar ya mavi ekran hatası verir ya da kendini kapatır, yani bir zararı yok

  • bonjurkes  (14.09.11 17:05:41)
metro 2033 de benim pc kapanıyor :p

  • altini ser incisi ker  (14.09.11 17:07:56)
normaldir. Fanlari falan temizlerseniz rahatlar nitekim.
Mesela gecenler okuz gibi ufledim fan cikis/girislerine, hic bir sey yapmasam bile yanmaya(70 derece - sörf falan, 80-90 oyun oynarken) ve fani hizlandirmaya baslayan makine, artik oyun oynarken bile fani hizlandirma(gurultulendirme) geregi duymuyor.
Dedim vay be ne kuvvetli nefesim varmis.
  • natnan  (14.09.11 17:58:27)