video'daki şu olay/teknik nasıl yapılıyor?

www.youtube.com

şu linkteki elemanın yaptığı şey (iki farklı videonun birleştirilmesi/üst üste bindirilmesi, bindirilirken tek parça gibi görünmesi vesaire...) nasıl bir program ile yapılır?

çok zor bir şey mi acep?

edit: eleman bilgi kısmına;

"Video Editing: Adobe Premiere Pro CS4"

yazmış. programı indirdik diyelim, duyuru "nasıl?" sorusuna evrilir çok seri bir şekilde. ya da alternatif, "şunla çok kolay oluyür o ya" denilecek program vs... ?

Adobe After Effects ile çok kolay.

edit: Premiere hiç kullanmadım, bilemedim.
  • bitti  (13.09.11 21:02:04 ~ 21:02:40)
after effects'e gerek yok. (bu görüntü baz alınarak) kamerayı tripoda sabitleyip kumandayla kaydını yap ve sol tarafta çal gitarını, sonra da başka bir kaydı kamerayı hiç oynatmadan sağda oturarak yap. premier'de iki görüntüyü de üst üste bindir. arka fon hareket etmeyeceğinden görüntüleri birleştirdiğinde sağlı sollu birinin boşta kalan tarafını kesersen arka fon aynı oda olacak ve kendinden iki tane olmuş olacak.

edit: karmaşık gözükmüş böyle anlatınca resimmiş gibi anlatayım.
- fotoğraf makineni sabitliyorsun bi yere.
- uzaktan kumandayla önce solda gitar çalarken, sonra da sağda gitar çalarken fotoğrafını çekiyorsun.
- sonra bunları photoshopta alt alta koyup ikisinden birindeki gereksiz alanı siliyorsun. kare aynı kalıyor ama iki tane sen oluyorsun bir karede.

* ikisiyle de aynı sürer zaman, premier indirmen daha kısa sürer ama.
  • madyb  (13.09.11 21:09:15 ~ 21:12:36)
iki program hakkında da herhangi bir bilgim yok, sonuç olarak hangisi daha pratik olur? hayır ona göre indiricem :)

  • xenderoth  (13.09.11 21:11:59)
adobe premiere yeter

  • michael_knight  (13.09.11 21:23:34)
bilgisayarın güçsüz bişey ise (e6300 işlemci var bende ve bende zorluyor) premiere yerine sony vegas öneririm. rahat rahat yaparsın.

  • ben smyrna  (13.09.11 22:26:12)