Yavaş Bilgisayara OS

İş yerimdeki makinam daha yeni formatlandı (ama salaklık bende, driver rahat bulsun diye windows 7 kuruyorum) ama yavaşlıktan kafayı yedirtiyor bazen. Bu aletler için live cd şeklinde ne kullansam ki performans biraz artsa, worddür ekseldir multitask çalıştırabilsem?

PS: Chrome OS diyorlardı, o noldu?

live cd'lerin performansı normaline göre daha kötü oluyor gördüğüm kadarıyla.. windows 7 gayet mantıklı gibi..,

chromebook olarak geçiyor o aletler.. istedigin herhangi bi bilgisayara kurulabiliyor mu bilmiyorum ama..

edit: www.google.com
  • buzzlightyear  (12.09.11 14:44:32 ~ 14:45:25)
win xp iyidir

  • bonjurkes  (12.09.11 14:54:37)
xp kur (xp sp3 agustos yamali) modifiye yap (xp-antispy ile gereksiz bircok seyi kaldirabilirsin) sistem seslerini kapat, indexlemeyi kapat. winamp kullanma (aimp.ru) , messenger kullanma (miranda-im.org), office 2003 sp3 with 2007 compatibility kur (docx, xlsx icin - sadece word, excel, powerpoint (gerekliyse outlook)), pdf icin sumatrapdf, cd yazma / yakma icin infrarecorder, codec pack icin klite codec pack standart, arsiv acma & sikistirma icin 7zip gibi programlari kurarsan (hepsi -ofis haric- ucretsizdir ve sistemi yormaz) hayallerine ulasmak hicte zor olmayacaktir.

* ftp programi icin, filezilla
* indirme yoneticisi (download manager) free download manager
  • that was just a dream  (12.09.11 14:58:51 ~ 15:05:10)
pardus

  • ben smyrna  (12.09.11 15:57:54)