[]

kahve tavsiyesi

sıkı bir kahve hayranı olduğum söylenemez, neskahve ve starbuck'sta ice caramel frappe ya da macchiato içen biriyim (macchiato gerçi acı geliyor, frappe daha iyi tatlı), aynı şekilde starbaskta kahvelerin gereksiz pahalı ve aslında gerçek kahve olmadığını da biliyorum bunun edebiyatını yapmayalım.

Bunun dışında sıcak çikolata içerim soğuk zamanlarda fakat bu 2 liden sıkıldım, bunun dışında, tavsiye edebileceğiniz sıcak ve soğuk kahve çeşitleri neler vardır? Dediğim gibi çok hardcore kahveci değilim7

edit: starbaksta içilecek kahve çeşidi olarak soruyorum

 
 • paranoid corpse  (12.09.11 14:12:25) 
Bardağa 3-5 cm kadar soğuk süt koyup nescafe gold ile karıştırdıktan sonra bardağı doldurup damak zevkine göre şeker atıp tekrar karıştırıp, üzerine bir de buz koyup pipet taktıktan sonra içimi pek güzel oluyor. Denemenizi tavsiye ederim.


 • gogu delen adam  (12.09.11 14:12:51) 
ev ortamında jabocs monarch güzel gidiyor sanki şahsen ben seviyorum =)


 • rodrane  (12.09.11 14:13:48) 
starbaksta içilecek kahve çeşidi sormuştum :)


 • bonjurkes  (12.09.11 14:15:15) 
sen mocha içersin.


 • wanksta  (12.09.11 14:16:29) 
starbucks kahve yapmayi bilmediginden cevap veremiyorum. bknz: starbucksin capucini. o kadar sut koy, sonra kapucin yaptim de. ben de yedim.


 • hubble  (12.09.11 14:18:10) 
filtre olarak tchibo'nun wiener melange'ı, instant olarak da jacobs'un coronat gold'unu beğendiğimi söyleyebilirim.


 • boshi  (12.09.11 14:23:31) 
tchibo ya uğra bence starbuck'stan daha güzel geliyor bana oranın kahvesi. çikolata ve kremalı güzel bir çeşidi vardı ama şuan o fantastik ismi hatırlıyamadım.


 • bulutbarr  (12.09.11 14:29:00) 
white choclate bişey vardı, sanırım white choclate caramel macchiato. tam senlik.


 • aboutablank  (12.09.11 14:37:30) 
filtre kahve seviyorsanız gloria jean'sin caramel nut'ı enfestir. kararında bir karamel ve fındık kokusu var. ikisi de baskın değil, ayrı bir koku gibi.


 • 9kuyruklukedi  (12.09.11 15:43:06) 
dabıl shot extra karamelli caramel macchiato iyidir güzeldir.

americano içebilirsin, serttir.

veya bana göre starbucks'ın en güzel kahvesi kenya'yı french press de deniyebilirsin.
 • mahsunkul  (13.09.11 00:02:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.