halkalı?

İstanbul'u hiç bilmeyen birine anlatır gibi:

Halkalı nasıl bir yerdir yaşamak ve çalışmak için? Devlet ataması sonucu mecburen bir süre orada çalışılacak. Hiç bilmediğimiz bir yer, üstelik cinsiyet kadın, tek başına yaşanacak.

Orada oturmak yerine şu semtlere bak diyebileceğiniz ve önerileriniz nelerdir? Benim için oldukça önemli ve sıkıntılı bir durum.

bağcılardan iyidir.

  • altini ser incisi ker  (12.09.11 13:00:28)
bu durumda, bağcılar ne kadar kötüdür ki? diyelim.

  • turuncujelibondanhazzetmeyensarijelibon  (12.09.11 13:03:55)
halkalıda çok toplu konut var. site hayatı gibi sanırım. benim orada oturan öğretmen, bankacı vs tanıdıklarım oldu. kiralar ucuz sanırım istanbulun diğer yerlerine göre.
şehre uzak kalıyor biraz, onun haricinde iyi bi yer gibi görünüyor

  • delfina  (12.09.11 13:09:55)
şehre uzaksın sadece, sessiz sakin bir yer neredeyse. genelde siteler vardır oralarda.

  • altini ser incisi ker  (12.09.11 13:15:01)
Ben toplu konut kısmında oturuyorum. Bu taraflar iyi. Siteden bir ev bulmaya bakın, mahalle arasında bi yer seçmeyin. Toplu taşıma biraz sıkıntı yalnız otobüs yerine minibüsler daha sık çalışıyor.

  • bojangles  (12.09.11 13:26:13)
iki tip yerleşim var. öncelikle halkalı istanbulun varoş semtlerindendir. kenardadır yani. aşağılamak gibi algılamasın kimse. sonradan oluşmuş ve toplu konutlarla oluşturulmuş bir yer. dolayısıyla iki tip yerleşim var.

bir; toplu konutlar. ki hiçbir halta benzemeyen, birbirinin aynısı sitelerden bahsediyoruz. bunun bir üst modeli ucuz villalar var bir de.

ikinci tip ise esas yerleşim modelidir. gecekondu + "zamanında dayım buradan toprak almış biz de bu evi diktik" tarzında apartmanlar.

galiba civara en yakın ve en düzgün yerleşim yeri ataköy. ama onunla halkalı arasında da araçla galiba bir 15 dakika mesafe vardır. nezih + az biraz lüks bir yerde oturcam diyorsan ataköy.
  • elestirman  (12.09.11 15:14:43)
bojangles, kiraların diğer yerlere göre daha uygun olduğunu duymuştum, öyle mi?

  • turuncujelibondanhazzetmeyensarijelibon  (12.09.11 17:14:37)
@turuncujelibondanhazzetmeyensarijelibon malesef kiralarla ilgili bir fikrim yok:/

  • bojangles  (12.09.11 18:53:10)