istanbulda evde tek yaşayan öğrenci arkadaşlar

merhaba. ist üni 3. sınıf okuyan biriyim, bi arkadaşlar eve cıkma konusunda anlaşmışken son anda planlar bozuldu ve tek başıma kaldım. tek başıma 1+1 ev tutmayı düşünüyorum sorum şu tek yaşama konusunda tecrübeli arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarabilirler mi ? sıkılır mıyım ne gibi sorunlar cıkabilir. bu arada arkadaş çevrem var pek yalnız kalacağımı düşünmüyorum

Maddi açıdan sorun yaratmayacaksa tek yaşamak gibisi yoktur. Kafan rahat, özel ortamında keyfine göre yaşarsın.

  • ZZ  (12.09.11 00:45:16)
evin lokasyonu da önemli.. hem senin çıkıp sosyalleşebilmen, hem de arkadaşlarının gelip gitmesi açısından.

maddi anlamda sorun yoksa kesinlikle tek yaşamayı öneririm ben de..
  • sustain  (12.09.11 00:46:50)
sıkılırsın, bıkarsın bir süre sonra, arkadaş çevren o kadar varsa onlardan birini ayarla yanına madem...

  • nucleon  (12.09.11 00:47:22)
evet haklısınız sorun şu ki ben geçe kaldım ev konusunda ve herkes kapagı attı bi yerlere.. maddi sıkıntı olucak mutlaka ama çalışmayı düşünüyorum

  • rosenrot  (12.09.11 00:49:43)
bi süre sıkılırsın, zor gelir çok ama sonra başkasıyla beraber yaşama fikri darlar seni. bana öyle oldu en azından.

  • pln  (12.09.11 01:06:05)
helal be.1+1 tek basına oh mis.
ben de senin gibiyim hatta aynı üni. ilk baslarda sıkılırsın ama 5-10 gün sonra tadını almaya başlarsın.düşünsene bir kere evde olan herşey sadece senin sorumlulugunda hesap vereceğin hiç kimse yok.bulaşık - çamaşır- fatura-kira ne olursa olsun sadece kendi hesabını bilir arkadaşının birden manitasını görmeye izmir e gittiği ve parasını tükettiğini bu yüzden nerden para bulabileceğinizi düşünmezsin.yada vize final zamanı ev ahalisinin alakasız arkadaslarını evden kovmak zorunda kalmazsın. yada ev ahalisinin kız arkadası - ailesi falan filanı geldiğinde kalabalık olur rahatsız olmasınlar diye ince düşünüp kalacak yer aramazsın.
bulaşığı çamaşırı istediğin zaman halleder canın ne çekerse onu hazırlar yersin.açarsın sevdiğin müziği filmi istedğin gibi takılırsın istediğin zaman uyur istediğin zaman kalkarsın.
canın sıkıldığı zaman çağırırsın birilerini sende kalırlar bir iki gün değişiklik olur sana.sonra postalarsın evlerine.
tam tersini yapmak zor olur evde 2-3 kişi kalıp tek takılmak istediğinde kimseyi postalayamazsın.
ben 3 yıldır tek takılıyorum.çok korkmuştum ne bok yiyecem evde tek başıma diye.
para konusuna gelince gir bir otele 2-3 gram ingilizce bile yeter valla hem saglam para kaazanırsın hemde çevren olur.
  • arafa  (12.09.11 01:20:10)
yalnız yaşamaya alıştığında geri dönmek zor oluyor. ailene hatta sevgiline bile tahammül edemiyorsun. ama yine de yalnızlığı, kafanı dinlemeyi seviyorsan çok güzel bir şey.

  • lexiegrey  (12.09.11 02:13:36)