Ayrı eve çıkmanın maliyeti nedir ?

Selam arkadaşlar bu aralar evdeki durumlardan dolayı ayrı eve çıkma fikri kafamda dolaşıp duruyor. Maddi ve manevi bu işin maliyeti nedir ? Daha genel olarak fikirlerinizi bi paylaşıverin mümkünse.

tabi sen şehir/mahalle/ilçe olarak nereye söylemediğin için hakkaridesindir diye tahmin ediyorum

  • uykusuz her gece  (11.09.11 18:30:01)
ev masrafı 200 lirayı bulur +kira+aidat+yakıt+dışarıdaki cep harçlığın.

  • hoot  (11.09.11 18:40:38)
kira ve yakacak hariç tek kişi ise 200tl.

  • neysene  (11.09.11 19:14:27)
kira+depozito+emlakçı parası şeklinde bi para var. istanbuldaysan kafadan bi ortalama 2000- 3000 le başlıyorsun yani.. elektrik, doğalgaz, su sözleşmelerini üzerine alırsan onların depozitoları, buzdolabı, ocak,çamasır makinası, mobilya ikinci el alırsan en az 1500 de. temizlik alışverişi, yol masrafları, taşıma masrafları vb ile cebinde bi 5000 le başlarsan bu işe iyi olur.. amaç evden çıkmaksa bence hazır bi eve 2. yada 3. falan gitmek başlangıç için daha iyi olur

  • patir  (11.09.11 19:25:44)
patir +1 diyerek başlıyayım. 2000-3000, eğer istanbul'daysan aynen dediği gibi. diğer masraflar da üzerine alırsan 1000 lirayı bulur. ama ille de alacaksın diye bir şey yok. ve de taksitlendirme yapılıyor doğalgazda falan. ötekiler de çok yüksek değil ama yine de adamın belini büküyor.

  • raycharles  (11.09.11 20:25:11)
vay arkadaş il belirtmediysek 3 büyük şehirden biridir işte :) istanbul'un yaşanabilir yerlerinden biri olabilir işte avrupa yakasında.

  • bacardi cola  (11.09.11 22:04:25)
gecen 2 ayin 1 bucuk ayi ev aradim.sirf emlakci yavsaklara para vermemek icin ama nafile.abi ev sahibinden olsa bile adamlar yakinlarina veriyorlar yada saglam referansli olan birine.arti gelen gidene dikkat et diyolar.otuna bokuna karisiyorlar.dedim sikerim len yapacaginiz ayagi bu ne a.q

gittim emlakcinin birine sahibiyle muhattap olmadan bir ev ver dedim bana.600 den 1+1 tuttum sadece eve girmem 1800 tl tuttu.emlakci dahil fiyata.faturalarada baktim benden onceki zaten sifirlayip cikmis.aynen devam ediyorm uzerime almadim.ev sahibi uzerine alsin demis.onu ilgilendirmz dedim.bisey dememis sonra.esyan yoksa toplamda 1000 lira falan da onlar tutsa tamam iste 3000 liran varsa istanbul avrupada kotu olmayan tabi mukemmel de olmayan bir eve cikmis oluyor ve yerlesene kadar yenii ayin kirasini ayarlamaya basliyorsun
  • arafa  (12.09.11 02:28:27 ~ 02:30:58)
Teşekkür ettim arkadaşlar en güzeli birisine ikinci, üçüncü olmak ya da bizim oturan kiracının çıkmasını bekleyip oraya çökmek.

  • bacardi cola  (12.09.11 18:40:09)