[]

facebook güvenlik sorunu

bi süredir facebook hesabıma giriş yapıldığından şüpheleniyorum. bu yüzden giriş bildirimlerini aktifleştirdim,bilgisayarıma da bi ad verdim. her giriş yaptığımda mail olarak geliyor.

bugün maillerime baktım,benim olmayan bi bilgisayardan 7 ve 9 eylülde birkaç kez hesabıma giriş yapılmış,gece 3, sabah 6 gibi benim online olmadığım satlerde. ip adresi de görünüyor. bu adresten bilgisayarın kime ait olduğunu öğrenme imkanım var mı?

edit:şifremi defalarca değiştirdim,artık aklımda tutmakta zorlanıyorum. değiştirdikten sonra da giriş yapılmış.

 
sifreyi hatirla secenegini isaretlemeyin hic bir zaman firefox kullaniyorsaniz sifreleri ayni bilgisayrin basina oturmus olan bir kisi direk olarak gorebilir keylogger da bir secenek


  • makina  (11.09.11 15:21:58) 
şimdi yine değiştirdim şifremi. şifreyi hatırlayı işaretlemiyorum. chrome kullanıyorum,benden başka sadece kardeşlerim kullanıyor,yabancı birisi kullanmıyor bilgisayarı.


  • aseton  (11.09.11 15:24:57) 
Farkli bilgisayardan giris isini cep telefonunuza kod gonderilecek sekilde ayarlayin. Giren kisi koda erisemeyeceginden oturum acamaz.


  • luin 41  (11.09.11 16:24:28) 
kod göndermesi için işaretlemeye çalışıyorum,tarayıcı ayarlarım sorun çıkarabilirmiş. ayarları değiştirmeyi tek tek gösteriyo ama chrome için nasıl yapılacağını göstermiyo. nasıl halledebilirim bunu?

bi de,keylogger olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
  • aseton  (11.09.11 16:56:14) 
bana ve birkaç arkadşıma daha aynı şeyler oluyor. benim hirmediğim saatlerde hesabıma girilmeye çalışıldığına dair mesaj alıp şifreyi değiştirmem isteniyor. facebookta bir sorun olmasın??? tarihler de aynı....
şifreyi hatırla seçeneğim yok, firefox kullanıyorum ve bilgisayarımı yalnızca ben kullanıyorum. sürekli yeni bilgisayara ad verin diye bir sayfa açılıyor .

  • şaşkın  (11.09.11 17:36:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.