bahis sitelerinde poker oynamak yasal mı ?

online poker sitelerinde poker oynamak yasak mı ? İleride birgün devlet sana şu bahis sitesi şu hesabına şöyle bi ödeme yapmış, gel bakim kumar mı oynadın sen ? der mi ?

yasal değil. türkiye kumarın her türlüsü yasak. ama böyle bi araştırma yaparlar mı yaparlarsa nasıl yaparlar bilmemekle birlikte, çok büyük meblağlar kazanmadıktan sonra bişey olmaz heralde. ama yakalarlarsa öperler tabi orası kesin :)

  • lamneth  (10.09.11 02:58:58)
yabancı kaynaklı bir poker sitesi olsa bile mi ?

  • bugax  (10.09.11 03:00:01)
zaten türk kaynaklı olamıyor. bizim bi arkadaş internetten spor bahisleri yapıyordu. ona bi tane kart göndermişlerdi sanırım çünkü rusça yazılar vardı üzerinden. kazandıklarını oraya yatırıyorlardı. o da burda herhangi bi bankadan artık işlem ücreti vererek falan parasını mı alıyordu neydi. başka bi arkadaş da garanti bankasındaki hesabından oynuyordu. ama dediğim gibi çok büyük meblağlar olmadıktan sonra üzerine düşeceklerini sanmıyorum.

ha bi de yabancı kaynaklı olması daha kötü çünkü zaten kafadan bu şirketler türkiyeye vergi vermiyorlar ki spor bahislerinin türkiyede yasaklanıp sadece iddaa tekeline bırakılmasında ve hatta youtube un yasaklanmasında öne sürdükleri argüman buydu diye hatırlıyorum.
  • lamneth  (10.09.11 03:09:30)
türkiye'de resmi olarak poker oynatan bir site yok. hiçbir poker sitesi yasal değil ülkemizde. tam olarak emin olmamakla birlikte oynayan kişinin herhangi bir suç işlemiş olabaileceğini zannetmiyorum anca oynatan suçlu olur. ama şöyle de bir durum var. atıyorum siz bu siteden 1000 lira kazandınız, site paranızı yatırmazsa hiçbir hak iddia edemezsiniz. kumar ve bahis (devletin yasal olarak oynattıkları dışında) hukuken korunan haklar değil. yani aradığınız hakkınız hukuka aykırı oluyo. bu durumda dava bile açamazsınız.

  • isiz ajun  (10.09.11 03:10:21)
oynayan kişinin de suçlu olması gerek bence. yani ben satıcı değilim içiciyim gibi bi sonuç çıkıyo ortaya. kaldı ki oynayanlar olmasa oynatan da olmaz. o yüzden sorunun kaynağı oynayanlarda ve bence asıl suçlu onlar :)

  • lamneth  (10.09.11 03:21:12)
ahanda yaziyorum buraya konuyla ilgim oldukca fazla idi bi aralar
oncelile kanunlar nezdinde kumar oynamak degil oynatmak suctur ve belli miktarda ceza vardir.oynamak ise kabahattir ve yakalanmasi halinde 100 lira idari para cezasi kesilir.
simdi soyle bakalim turk sitelere guvenilmeyeceginden yabanci bir site uzerinden oynadigimizi varsayalim.uye olurken site 3. sahislara bilgi paylasimi yapilamayacagini zaten garanti ediyor, bizim ulke yetkilileri de o ulkedeki sitenin veri tabanina hic bir gerekceyle resmi yoldan yaptirimda bulunamayacagi icin sizin bahis-kumar olayindan kimsenin haberi olmaz ve ceza almazsiniz.simdi ile baslayan paragraf tamamen istanbul emniyeti bilgi islem polisi bir yakinin sozleridir.
tabi sitelerin size verecegi ozel kartlara turk bankalari uzerinden para yatirirsaniz ekstrenizde kumar-bahisle ilgili bir ibare olmamasi gerekir.su an turkiyeye hitap eden siteler zaten buna dikkat ediyor falanca-filanca ltd diye isimler oluyor ekstrenizde.sakin ola kredi kartinizdan direk para yatirmayin ertesi gun bankadan ariyorlar.bahsi gecen sitelein size verecegi ozel kartlari kullanarak para yatirin.
zaten ulkeye giren yuklu miktarda meblaglar takip ediliyor diye biliyorum.en iyisi hirs yapmayin tirtiklayin kacin :)
  • arafa  (10.09.11 03:55:54)