firefox - kurtarılan oturumda tüm parolaların hatırlanması

3 günlük çömez firefox kullanıcısıyım. az önce kısa bir elektrik kesintisi oldu bilgisayar kapandı. yeniden başlatıp firefox'u açtığımda, sekmelerde önceden açık olan sözlük, gmail, yahoo mail, facebook, üye olduğum bir forum gibi parola ile giriş olan tüm sayfalar oturum açık olarak başladı. hiçbirinin de şifresinin hatırlanmasını işaretlememiştim.

bu nasıl engellenir? firefox düzgün kapatılmadığında, benden sonra birisinin açınca tüm online faaliyetlerimi görebilmesini istemiyorum.

Go to Tools > Options > Security
Uncheck "Remember Passwords for sites."
Click on the "OK" button.

Mozilla Firefox’u açınca üstten Araçlar‘a tıklayın.Ardından Seçenekler‘e tıklayın.Gelen ekranın üstünde ki Güvenlik sekmesine tıklayın.Parolalar kısmından parola ayarlarınızı yapabilirsiniz.Hangi sitelerde parolalarınızın kaydedilip kaydedilmeyeceği, ana parola ayarlama vs.

bu islemi yaptiktan sonra;

tools -> clear recent history -> time range to clear - everything'i secip details kisminda hepsini isaretleyin. Clear now'a tiklayin. islem tamamdir.
  • that was just a dream  (09.09.11 10:36:40 ~ 10:45:54)
firefox 4'ten sonraki bir versiyon ise duzgun kapatilmadiginda degil normal kapatsaniz bile "gecmis - onceki oturumu kurtar" menusunden giderek tum sekmeler son haliyle (ve kapatilmis sekmelerin listesi de) getirilebiliyor. oturumu kapatmadiysaniz ya da zamanasimindan kapanmadiysa da giris yapmis halde gelir. parolalari hatirlama secenegiyle de bir ilgisi yok sanirim.

onu tamamen iptal etmekle ilgili suradaki ikinci cevapta yontemlerden bahsedilmis:
support.mozilla.com
  • ainothia  (09.09.11 14:25:09)