gözlük camı hakknda.

geçenlerde kullandıgm numaralı gözlugumun camı kırıldı..geçenlerde dediğimde 3 ay oluyor :) şimdi ben o gözlügün camını yaptıracam ama numarasını bılmıyorum..tekrar doktora gıtmem gerekır mı ? yoksa herhangı bır gozlukcuye gıtsem sistemden bulurlar mı ?

Diger tarafı saglamsa optikçilerde bir cihaz oluyor ordan bakıp görebiliyorlar numarasını.

  • ufolursun  (09.09.11 00:28:22)
Sağlık sigortasından yararlanarak gözlük aldıysan cam numaraları sisteme kaydedilmiştir. Fakat göz bozukluğunun değişme ihtimalini düşünerek tekrar doktora gitmekte fayda olacaktır.

  • balikli golun deniz gormemis baligi  (09.09.11 00:28:53)
ikisi birden mi kırıldı ? kırılmayanla bulabilirler yüksek ihtimal. ama öyle bişi yoksa bazıları reçeteyi falan saklıyorlar. onda yazar. aldığınız yere gidin derim. 3 ay boyunca gitmemişsiniz gerçi ama gidin yani. :)

  • zanzeita  (09.09.11 00:28:54)
işin dahada ılgınc yanı gözlukcude kapandı :) :) neyse dediğiniz gibi yarın gözlukcuye gıdıp sıstemden baktıracam. Peki camı taktırdıktan sonra para verırmıyım ?
not: bagkurluyum

  • ondkz  (09.09.11 00:39:59 ~ 00:41:18)
Normalde bir makineyle bulunabiliyor diye biliyorum ama kırık halde ne olur emin değilim.
Cama para vermen gerekir.

  • komnoktatere  (09.09.11 00:44:06 ~ 00:44:45)
ya bazı gözlüklerin çerçeve hakkı cam hakkı falan öyle bişeyleri oluyordu. sorun derim. kuzenim çerçeveyi 2 kez kırmıştı. bir cam bir de çerçeve hakkı vardı. camı da çerçeve olarak kullandı beleşe iki kez değiştirdiler.

  • zanzeita  (09.09.11 00:51:29)
Kırılmayanla bulunabilme ihtimali bulunamama ihtimali ile aynı. Numaralar farklı olabiliyor ne de olsa.

  • thor odinsson  (09.09.11 00:57:38)
ücretsiz cam taktırabilmek için tekrar muayene olup reçete almanız gerekir diye biliyorum.

  • durantoplarinhastasi  (09.09.11 01:01:23)