yan eve baz istasyonu kurdular! söktürecez ama?

Komşu bu durumda tazminat ödemekle karşı karşıya kalıyor. Bu açıdan baz istasyonunun zararlarını anlatan bilimsel bir makale ya da yazı buldurabilir misiniz acaba? Mahkemede kullanılabilecek cinsten...

teşekkurler....

biz ölçüm falan yaptırdık zararlı bir şey bulunamadığından söktüremedik.

  • cedric tweedledee  (08.09.11 15:42:00)
Ödenir baştan yapılmayacaktı sözleşme, sözleşme yaparken zararsızdı da sonradan mı zararlı oldu.

Ayrıca tam olarak kanıtlayan bilimesel bir çalışma yok bildiğim kadarıyla.
  • saiko  (08.09.11 15:42:28)
insan hata yapamaz mı mahalleli ayağa kalkınca o da vazgeçti parası da batsın dedi ama tazminat varmış. baz istasyonu daha bugün kuruldu yani olay sıcak...

  • sparta_küs  (08.09.11 15:44:55)
www.biltek.tubitak.gov.tr

buyrun size tübitak raporu
  • thefin  (08.09.11 15:46:42)
5-6 metre yakınından sonrasına bi zararı yok diye biliyorum. hafif yükseğe yaptılarsa yan binanın çatısına siz de en tepede oturmuyosanız, bişi olmaz. tübitak raporu sunamıyorum ama ben :(

  • terp  (08.09.11 15:48:44 ~ 15:52:55)
insan hata yapamaz mı ?

evet yapar, yaparsa ne olur ortaya kötü bi sonuç çıkar.

çıkarsa ne olur, insan bedelini öder.

öyle çocuk işi mi bu sök tak.
  • saiko  (08.09.11 15:54:14)
siz komşuyu mahkemeye verirseniz mahkemeyi kazanırsanız ve mahkeme kararıyla istasyon söktürülürse belki bir ihtimal tazminat ödemeyebilir. ama emin değilim.

  • onexey  (08.09.11 15:59:10)
insanlar yaptıkları hataların bedelini ödemeli ki , başka insanlar aynı hataları ibret alıp yapmasın

  • morisnayman  (08.09.11 16:04:03)
mahkeme kararı ile söktürün. sözleşmede bu durumda dahi tazminat alınacağı yazsa dahi ödemez komşunuz. ancak mehkeme kararı ile söktürmek çok çok zor bir iş. eğer yasal şekle uyularak yapılmış ise mahkemeyi de kaybedersiniz zaten.

  • ground  (08.09.11 16:13:25)
Baz istasyonunun zararlı olduğunu söyleyen rapordan çok zararsız olduğunu söyleyen rapor var. İtiraz ederseniz gelip yaşam alanınızda ölçümler yapılır. Eğer etkileyecek düzeyde fazla veri algılanırsa haklı olursunuz ancak istasyonun evlere, yaşamlara zarar vermemesi için her türlü önlem zaten alınır. İzolasyonlar, özel boyalar vb. ile zararın size ulaşması engellenir. Bu sebeple büyük ihtimalle bi'şey çıkmayacaktır. Kimse sizin ölmenizi falan sitemiyor ya da umursanmıyor değilsiniz merak etmeyin.

Çok kafanıza takıyorsanız ölçtürün dediğim gibi. İyi günler.
  • mordorlu ziya  (08.09.11 16:40:38)
ben baz istayonulari kuran biri olarak zamaninda,raporlar o kadar güçlüki hiçbişi yapamazsınız,bi universite zararlı dese 20 unıversıtenın zararsız raporunu cıkartırlar,sökmesi takmasindan daha zahmetlidir,orda zararli olan eger yuvarlak böle davul gibi bişi varsa odur (minilink)o alet diger bazların birbirlerine baglanmasini saglayan lazer bağlantıyı gonderir,bu arada cep telle konusuyosan emın ol bi yerden yine dalga geliyordur,yani evinin karşısında ol olma baz dalgalari heryerde,trafikde giderken telefonu arabada kaptipda yan arabada birinin telefonla konusmasi kadar sacma bir durumdur bu.
detayli soru sormak istersen sor cevaplarim.

  • jamswety  (08.09.11 18:12:07)