Sorun Üniversitelerde mi, Öğrencilerde mi?

Son 1 haftadır "x üniversitesi harcı hangi bankaya ne zaman yatırılacak?" türünde bolca duyuru görüyorum. Bu üniversiteler ana sayfalarına niye kabak gibi duyuru koymuyorlar şu bankaya, şu tarihler arasında yatacak diye? Yoksa sorun aramaya inanmayan öğrencilerde mi?

bizim üniversite (sakarya üni.) öğrenci işleri sayfasına koyar ama arkadaşlarım hala bana soruyorlar ne zaman yatırılacak ne kadar yatırılacak, bunları soranlar da 3 senedir bu okulda okuyan kişiler, nedeni öğrenci rahatlığı

  • freebird5406_2  (07.09.11 00:25:42)
okulların sitelerinde yazıyor hep. bi açıp da bakmaya üşeniyorlar..

  • tepedeki psychedelic adam  (07.09.11 00:27:38)
ege üniversitesi oidb.ege.edu.tr seklinde girilebilen öğrenci işleri sayfasına koyar fakat arkadaşlarım ısrarla bana sorar. bununlada kalmaz ege işi çözmüş bir şekilde akademik takvimden 1 hafta once paranızı alır kaydınızı internet üzerinden yaparsınız der. buna rağman hala soruyorlar okul 19unda acılacaksa 12 sinde yatırcan paranı kaydını yapcan 12 sinin gecesi mantık budur...
sorun tamamen aramaya inanmayan öğrencilerdedir ve bu tip öğrenciler insanı çıldırtmaktadır.

  • andromedus  (07.09.11 00:29:24)
sorun öğrencilerde. web sitelerinde yazıyor, bunları da anlamayan, açıp okumaya üşenen, boşa üniversite okumasın zaten amk. sikindirik ön kayıt için beynimi oydu çevremdeki üniversite adayları, ön kayıt dediğim olay da, kimlikteki bilgileri internet'e geçiriyorsun, kaydet'e basıyorsun.

  • royal  (07.09.11 00:31:06 ~ 00:32:20)
Bu arkadaşların beyinsiz olduklarını düşünüyorum. Yok o kadar ağır konuşma derseniz, daha net bir biçimde iki ihtimal var. Bu arkadaşlar,
ya üniversitesinin sitesine bakamayacak kadar işten güçten okuldan alakasız
ya bir Google araması yapıp bulamayacak kadar tek hücreli
ya da okuduğunu anladığına inanmayacak kadar kendine güvensiz.
  • roket adam  (07.09.11 00:46:38)
roket adam+1

  • pomolilik  (07.09.11 00:48:47)
okullarda, 2 hafta kala falan koyuyolar duyuları

  • kreider  (07.09.11 01:01:19)
öğrencilerde. illa canlı kanlı birinin ağzından çıkması gerekiyor bilgiye inanmak için.

  • 0dy  (07.09.11 02:20:18)
Onlar minnok daha, akademik takvimi ne bilsinler :) Bazı üniversiteler sitelerinde yanlış veya eksik bilgi verebiliyor (devlet dairesi sitesine bakıp sadece orada yazanlarla giderek işini halleden kaç kişi var! :) ), işini sağlama almak isteyen bir de buraya soruyordur.

Bir de liselilerin internet kullanım tarzları belli, öyle üniversite sitesi anlayacak durumda değil çoğu. Yontulacaklar yavaş yavaş :)
  • sourlemonade  (07.09.11 13:10:06)