anlamayana traş makinesi

şimdik biz taşınacağımızdan dolayı her hafta evimizin altında olan çocukluktan beri gittiğim berberimden uzaklaşacağım. yaklaşık olarak 9 yıldır sakal traşını ben olmuyorum, berbere gidiyordum.

şimdi artık benim olmam gerekecek ve jilet konusunda çekincelerim var. 9 yıldır elime almadığımdan dolayı sıkıntı yaratacak.

traş makinesi alayım diyorum ama sert sakallı cildi hassas insanlar kullanmasın falan deniyor ama benim sakalım sert mi hassas mı nasıl anlayacağım ki ?

örnek vereyim, yüzüm hiç bir zaman kanamıyor traş olurken. sert sakal kısmını nasıl anlayacağız ?

ve son olarak nasıl bir alet önerirsiniz ? ekonomik olarak uygun olursa sevinirim :) küçük bir hesapla, 54 haftada her traşta 5 lira veriyorum ve toplamda 270 lira yapıyor :) yani kara geçebilmem için, 200-250 liralık bir şey alırsam en az 20lira kara geçebiliyorum.

çok konuştum biliyorum ama yol gösterin gençler.
sağolun.

bim'de 40 liraya satılanı var. tam sinekkaydı yapmıyor belki ama iş görüyor.

  • zgrydn  (06.09.11 18:47:59)
hesapta soyle bi hata var: birinci senenin sonunda tiras makinesini cope atiyormussun gibi varsaymissin. dogru durust bir makine alirsan, senelerce kullanirsin. ucuzlardan ve ozellikle Cin mali Sinbo marka olandan uzak dur. 3 kafali Philips'in islak kesebilen modellerini tavsiye ederim. cildin zamanla yani 2,5 ay gibi bir surede alisir. 9 senedir kendi tiras olmayan birisi, jiletle duzgun ve hizli tiras olmayi beceremeyebilir. halbuki Philips'le 3 dakikada tamamsin.

  • compadrito  (06.09.11 19:17:14 ~ 19:31:09)
panasonic almalısın.
Makinalardaki temel olay hız ne kadar hızlı ise o kadar rahat ve hızlı kesiyor. Sert sakal yumuşak cilt olayı için kesinlikle en iyisi..
o 40 liralık şeyler ile sakın uğraşma
  • gitti gelecek  (06.09.11 19:42:08)
yok bir senede kendini amorti ediyor diye düşünmüştüm compadrito :) Philips 3 kafalıdan kastın www.hepsiburada.com bu iyi midir ? (örnek olarak verdim hepsiburadayı, oradan almayacağım :)) ya da önereceğiniz başka bir ürün var mı ?
panasoniclerden hangisini önerirsin gitti gelecek ?

  • baris daima  (07.09.11 00:04:00)
uygundur bu Philips. bu veya bir ust modeli. ucuzdan uzak dur.

  • compadrito  (07.09.11 02:19:09)