Okumaya daha çok nasıl zaman ayırılır?

haftaiçi sabah 9:00 - 18:00 çalışıyorum.
iş sonrası eve vardım yedim içtim azcık nete baktım diyene kadar bir bakıyorum saat 01:00 olmuş.
hafta sonu da mutlaka birileri çekiştiriyor bir yere.
ne yapmalı?
siz ne kadar ve nasıl okuyorsunuz?
nasıl zaman ayırıyorsunuz?
teşekkürler.

Nete pek "azcık" bakmıyormuşsunuz gibi geldi bana :) Ben en çok yolda okuyorum.

  • sourlemonade  (06.09.11 14:03:13)
tuğla gibi kitap da çantada taşınmıyor.
ince kitap okumayı sevmiyorum uzun zaman geçirmek istiyorum okuduğum kitapla :)
internette akşam en az 3 saat geçiriyorum evet :(
  • 9kuyruklukedi  (06.09.11 14:07:58)
ben en çok uyumadan önce okumayı seviyorum, her akşam en az yarım saat okumaya çalışıyorum..

  • fotrsapka  (06.09.11 14:08:59)
aynen yolda toplam 2 saat okuyorum öğle arasında okuyorum böyle böyle haftada 1 kitap bitiyor. tuğla kitaplar için özel karton poşet aldım rahat taşınıyor öyle

ha birde tuvalette okuyan var çokça
  • eja  (06.09.11 14:09:57 ~ 14:10:41)
internette daha az vakit geçirerek okuyom ben yaa.
yatağa girdikten sonra da mutlaka gözlerim kapanana kadar okurum bir şeyler. kitap okumak için boş vakit beklemek yerine günün dilimlerinden kitap okuma vakti ayırmak lazım. yoksa o boş vakit hiç gelmez.

  • vejeteryan vampir  (06.09.11 14:10:35 ~ 14:12:35)
aksamlari mümkün oldugu kadar az yada hic internete girmemeye gayret ediyorum. 22.00de kitap okumaya basliyorum kesintisiz 2 saat okuduktan sonra uyuyorum.. tavsiye ederim.. kendine bir saat kotasi koyarsan oluyor bu isler..

  • deadorakis  (06.09.11 14:28:52)
birileri bir yere çekiştiriyormuş ya, -nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama- o yer deniz kenarı olsun mesela,yalnız gidilsin, yanında da kahve ya da çay olsun. ne güzel okunur o kitap üstelik her sayfa çevirişte boğaz manzarası da ayrı bir keyif katar!

  • wenge  (06.09.11 14:32:22)
bi çanta kitabın bi ofis kitabın bi ev kitabın olsun
ofis kitabını öğle arasında oku mesela
uyku sürenden de çal biraz yarım saat?
bi okadar da internetten çalsan yeter
bi de akşam eve gelince ilk iş olarak yemek-tv-net kompozisyonu yerine kitap-yemek-net dene
hafta sonu da kahvaltı ertesi tavizsiz kitap saatin olsun
  • jimicik  (06.09.11 15:06:54)
yolda okuyun eğer kendi aracınızla işe gitmiyorsanız, trende vapurda şahane okunuyor. haftada 1-2 kitabı bitirirsin çok rahat, ki geçen sene bu şekilde epey bi kitap okumuştum ben de.

  • toshiro  (06.09.11 18:31:40)
hepinize teşekkür ederim. uykudan önce 1 saat ayırmaya karar verdim. alarm kuruyorum. yarım kitabı tamamlıyorum :)
+ofise de bir kitap.

  • 9kuyruklukedi  (06.09.11 19:50:53)