bu tablet alınır mı

amacım performans değil bu alette ama kindle alacağıma bunu alayım kitapları atayım okuyayım dedim okunur mu bunda rahat rahat sizce ?

i52.tinypic.com
images.hepsiburada.com

yok ben sadece kitap okuyayım arada nete girerim wifi varsa dizi filan izlerim en fazla bununla. hepsiburadadan değil de metrodan alacağım orası satıyormuş. özelliklerini hepsiburadadan çektim sadece :)

  • baris daima  (05.09.11 23:30:05)
bence tabletler kitap okumak için pek uygun değil, göz yorar

  • freebird5406_2  (05.09.11 23:32:18)
Eğer kitap okumak için alıyorsan bu tarz tabletlerden uzak dur derim çünkü
Lcd-Tft ekranda kitap okumak gözlerin için işkence olur. Eğer bilmiyorsan söyleyeyim Kindle başka bir ekran teknolojisi kullanıyor (E-ink) ve bu ekranda yazı okumanın kağıttan farkı yok yani kitap okumak için alıyorsan Kindle veya daha ucuz alternatiflere bakacaksan diğer e-readerlere bakmanı öneririm ama alacağında e-ink olmasına dikkat et.

  • Haldamir  (05.09.11 23:41:49)
bunda kitap okursan 3 ay sonra aradaki fiyat farkını göz muayenesine vermeye başlarsın.

  • lancelot du lac  (05.09.11 23:52:34)
rezistif ekran varmış hiç girme bu işe.

  • hedep  (06.09.11 00:42:00)
kesinlikle alma. yeterli sebepler sıralanmış. tekrar ediyorum: alma!

  • vito andolini  (06.09.11 00:57:19)
Kindle muadili bir alet kullanıyordum (Sony PRS 600) iPad'e geçtim çok mutluyum. Lcd ile gayet güzel kitap okunabiliyor, yorma meselesi de büyük yalan (benim için öyle oldu). Basılı kitaplarla karşılaştırdığımda %30 daha fazla okuyabiliyorum bir günde.

e-ink'de pdf okumak ayrı bir işkence. Reflow etmesi gerek aletin, native okumaya kalktığında sürekli sayfanın bir tarafından diğer tarafına scroll ediyorsun, alet hızlı olsa sorun değil de, e-ink'de refresh hızı 1 kare saniye idi.

Linkteki aletin tek kötü yanı ekran camının reflektiv olması olabilir. Açık havada güneş varken anca kendini görürsün ekranı öyleyse.
  • skatheist  (06.09.11 05:31:54)