...must have attained a class of at least 2:1 standard (or equivalent).

Nedir bu? Bir master programına başvuru için ön şart olarak konmuş ama 2:1 standard nedir anlamadım...

ingiliz sisteminde soyle imis.

The UK uses a different system for grading degrees it follows:
(the percentage is the minimum to receive that class)
1st class ("first") - 70%
2nd class upper division ("two, one" as u mentioned) - 60%
2nd class lower division ("two, two") - 50%
3rd class ("third") - 40%
pass ("pass") - 30%
fail - less than 30%

sizden, en az 2nd class upper division veya esdegeri olmanizi bekliyor.
  • helenart  (30.05.08 01:46:21)
bizim sisteme gore basitce su sekil de dusunebilirsin:
1st >3.5
Upper Second (2.1) 2.8 – 3
Lower Second (2.2)= 2.2/4.
Pass 2.0/4

ama bunda soyle bir sacmalik var bazi okullar 2:1'in denkligi olarak en az 3.5 istiyor belirli ulkeler icin atiyorum hindistan, turkiye, kore vs vs. sanirsin bize havadan not verdi hocalar universitede.
  • 2pac  (30.05.08 11:01:02 ~ 11:03:02)